کد خبر: 40000
تاریخ: 7آبان1394
کد خبرنگار: 225

توقف فعالیت تصفیه‌خانه آب شرب ایلام بر اثر شدت بارش‌ها

در مدت زمان قطع آب شبکه، با کمک شهرداری ایلام تانکرهای آب‌رسانی را در نقاط مختلف شهر مستقر کرده‌ایم تا نیاز شرب مردم از این طریق تامین شود.

به گزارش وکیل ملت داراب بیرانوند اظهار داشت: تا عصر امروز (پنجشنبه) و تا ساعاتی دیگر جریان آب در 50 درصد از شبکه آب شرب ایلام برقرار می‌شود.

  مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به قطع آب شرب شهر ایلام در اثر شدت بارندگی در این شهر اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته حدود 260 میلی‌متر بارندگی در استان ایلام گزارش شده و بر اثر شدت بارش حدود 15 میلیون مترمکعب سیلاب وارد سد ایلام شده است.    وی ادامه داد: بر اثر این بارش‌ها میزان کدورت آب در تصفیه‌خانه آب این شهر به شدت بالا رفت و بر این اساس تصفیه‌خانه آب شرب ایلام از ساعت 2 بامداد امروز (پنجشنبه) به طور کامل از مدار بهره‌برداری خارج شد.   بیرانوند با اشاره به لزوم رعایت استانداردهای تامین آب شبکه گفت: بر اثر سیلاب میزان کدورت آب در تصفیه‌خانه به بالای 2000 واحد رسیده است که این میزان کدورت قابل انتقال به شبکه مصرف نیست، بنابراین در تلاش هستیم با تمهیداتی میزان کدورت آب ورودی را تا حد استاندارد کاهش دهیم.   وی ادامه داد: در مدت زمان قطع آب شبکه، با کمک شهرداری ایلام تانکرهای آب‌رسانی را در نقاط مختلف شهر مستقر کرده‌ایم تا نیاز شرب مردم از این طریق تامین شود.   مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام در پایان تصریح کرد: بارندگی هنوز هم با شدت در این شهر ادامه دارد، اما در تلاش هستیم تا عصر امروز 50 درصد تصفیه‌خانه راه‌اندازی شده و جریان آب در شبکه بخش‌هایی از شهر را دوباره برقرار کنیم.   انتهای پیام/  

 باشگاه خبرنگاران