کد خبر: 43332
تاریخ: 11آبان1394
کد خبرنگار: 235

ظریف از رئیس قوه قضائیه تشکر کرد

وزیر امور خارجه از رهنمودهای آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضائیه در دوران بررسی برجام و مذاکرات در شورای عالی امنیت ملی قدردانی کرد.

به گزارش وکیل ملت محمد جواد ظریف روز دوشنبه در همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که با دعوت از آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و تنی از چند از مسئولان عالی قضایی در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: وزارت خارجه ارتباط بسیار نزدیک و گسترده ای با قوه قضائیه دارد که این ارتباط هم با شخص آقای آملی لاریجانی به عنوان یکی از اعضای برجسته شورای امنیت ملی و هم با واحد ارتباطات در حوزه معاضدت قضایی است.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: از دقت نظر و رهنمودهای مشفقانه آیت الله آملی لاریجانی در دوران بررسی برجام و همچنین دوران مذاکره در شورای عالی امنیت ملی سپاسگزاریم.

وی اضافه کرد: وزارت امور خارجه با واحد ارتباطات قوه قضائیه در خارج از کشور در حوزه معاضدت قضایی و همچنین در حوزه حقوق بشر ارتباط نزدیک و گسترده ای دارد.

ظریف بعد از صحبت های رئیس قوه قضائیه نیز گفت: باتوجه به رهنمودهای رهبری توصیه های رییس جمهور و صحبت های امروز رییس قوه قضائیه وظیفه ما در وزارت امور خارجه سنگین تر شده است چرا که همه آنها مطالب را در چارچوب قانون اساسی و با دیدگاه قرآنی بیان کردند و سفرا و نمایندگان ایران در کشورهای خارجی باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.