کد خبر: 44813
تاریخ: 13آبان1394
کد خبرنگار: 230
رئیس کل محاکم تهران هشدار داد

حجم ورودی پرونده‌ها رو به افزایش است

رئیس کل محاکم تهران گفت: حجم ورودی پرونده‌ها نسبت به سال گذشته رو به افزایش است و متأسفانه در این شرایط با کمبود نیروی اداری و قضایی مواجه هستیم.

عباس پوریانی در دور چهارم بازدید از مجتمع‌های قضایی تهران، به مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) رفت.

در این بازدید یک روزه که معاونین قضایی محاکم تهران نیز حضور داشتند پوریانی با قضات و همکاران اداری این مجتمع دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در ابتدای این بازدید گفت:‌ جاودانگی قیام عاشورا مرهون پیام رسانی حضرت زینب (س) است و اگر نبود رسالت زینبی، امروز شاهد گسترش اسلام در جهان نبودیم.

وی هدف از بازدیدها در دور چهارم را بررسی و تصمیمات کاربردی در جهت حل مشکلات و شنیدن نظرات همکاران به صورت مستقیم عنوان کرد و ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های خستگی ناپذیر کادر فضایی و اداری در رسیدگی به پرونده‌ها، حجم ورودی پرونده‌ها نسبت به سال گذشته را رو به افزایش خواند.

پوریانی با ابراز نگرانی از کمبود نیروی اداری و قضایی خواستار توجه مسئولان در تأمین نیروی انسانی در دادگستری شد.

رئیس کل محاکم تهران در ادامه در خصوص افزایش ورودی پرونده‌ها نسبت به سال گذشته هشدار داد و افزود: در سال جاری بسیاری از همکاران باسابقه در محاکم تهران بازنشسته شده‌اند که با توجه به عدم جذب نیروی جایگزین مشکلاتی برای دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران ایجاد شده و فشار کار مضاعف را متوجه دیگر همکاران کرده است.