کد خبر: 45952
تاریخ: 15آبان1394
کد خبرنگار: 225
۵۹۴ نفر در تصادفات جان باختند

كاهش ٣/٥درصدي سقط جنين در اصفهان

اصفهان - مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: سقط جنین در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۵ درصد کاهش داشته است.

علی سلیمانی پور با اشاره به صدور ۲۱۷ مجوز سقط درمانی در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان اظهار داشت: در این بازه زمانی ۲۶۳ مورد برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند که با صدور مجوز برای ۴۶ مورد از مراجعه کنندگان پس از بررسی‌های صورت گرفته مخالفت شد.

وی با اشاره به کاهش ۳.۵ درصدی مراجعات سقط جنین استان در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ابراز داشت: در ۶ ماه نخست سال گذشته ۲۷۲ مورد برای سقط جنین به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان با بیان اینکه اکثر مراجعات سقط جنین به مراکز پزشکی قانونی به دلیل بیماری‌های خاص جنین و توصیه پزشکان بوده است، ادامه داد: در این راستا پزشکی قانونی نیز تنها در مواردی که جنین کمتر از ۴ ماه سن داشته باشد چنین مجوزی را صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه با توجه به اجرای قانون سقط جنین بدون اجازه پدر با کاهش تولد نوزادان با نارسایی‌های جسمی کمتر روبرو بوده‌ایم، افزود: در این راستا برای نوزادانی که واجد ناهنجاری‌های شدید مادرزادی بوده و یا مادر مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج همراه با خطر جانی در صورت تداوم بارداری باشد، مجوز سقط جنین صادر می‌شود.

کاهش ۱.۵ درصدی تلفات جاده‌ای استان

سلیمانی پور در ادامه به کاهش آمار متوفیان ناشی از حوادث ترافیکی استان در بازه زمانی ۶ ماهه اشاره کرد و گفت: در شش ماه اول سال جاری ۵۹۴ نفر در حوادث ترافیکی استان اصفهان جان خود را از دست دادند که اين آمار در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱.۵ درصدی روبرو بوده است.

وی با بیان اینکه در این حوادث ۱۴۳ نفر زن و ۴۵۱ نفر مرد جان خود را از دست داده‌اند، ادامه داد: بيشترين تلفات حوادث ترافیکی  با ۳۳۷ مورد در جاده‌هاي برون‌ شهری،۲۳۲ مورد در مسيرهای درون ‌شهری، ۱۶  مورد در جاده‌های ‌روستايی و ۹ مورد مربوط به جاده‌های خارج استان گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان همچنین با اشاره به مصدومان حوادث ترافیکی و افزایش یک درصدی این مصدومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: در شش ماه نخست امسال ۱۲ هزار و  ۱۸۶ مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل  پزشکي قانوني استان اصفهان و مراکز تابعه مراجعه كرده‌اند که از اين تعداد ۸ هزار و ۸۵۰ نفر مرد و ۳ هزار و ۳۳۶ نفر زن هستند.