کد خبر: 116600
تاریخ: 24اسفند1394
کد خبرنگار: 235
حسینی خبر داد

زنان مقصر 17 درصد تصادفات مرگبار

رئیس پلیس راهور تهران گفت:زنان در 17 درصد تصادفات منجر به مرگ مقصر هستند.

به گزارش وکیل ملت ، سردار تیمور حسینی در نشست پایانی سال با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت تلفات رانندگی پایتخت گفت: براساس آمارها در 11 ماهه امسال 56 نفر در تصادفات تهران کمتر کشته شدند و برای ششمین سال پیاپی با کاهش 9 درصدی تلفات رتبه نخست کشور را کسب کردیم.

وی با اعلام اینکه بیشترین تلفات  رانندگی در تهران را عابران به خود اختصاص می دهند،افزود:بعد از عابران پیاده که 49 درصد کشته های رانندگی را تشکیل می دهند،موتور سواران با 28 درصد و رانندگان با 9 درصد بیشترین آمار را دارند.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران 39 درصد تلفات رانندگی بالای 50 سال سن دارند. همچنین 26 درصد تلفات در گروه سنی 30 تا 50 سال،24 درصد 20 تا 30 سال و 10 درصد نیز کمتر از 20 سال سن دارند.
 
 
 وی در مورد مقصران تصادفات منجر به فوت گفت: براساس آمارها در 83 درصد تصادفات منجر به فوت مردان و در 17 درصد نیز زنان مقصر هستند.

حسینی با اشاره به اینکه در سال جاری 401 دوربین ثبت تخلف به سامانه نظارتی تهران اضافه شد گفت: در سال جاری ثبت تخلف وسایل نقلیه سنگین و عبور آنها از خط سرعت بزرگهراه ها اجرایی شد.

کنترل سرعت در نوروز با 370 دوربین

 

وی با بیان اینکه در نوروز با سرعت غیر مجاز در تهران برخورد می کنیم گفت: در این ایام سرعت توسط 370 دوربین ثبت تخلفات ثابت و دستی کنترل می شود همچنین درایام نوروز 50 تیم نامحسوس در معابر بزرگهرایی حضور دارند.

 

به گفته رئیس پلیس راهور تهران در سال 94 سامانه ثبت تخلفات ورود خودروهای شخصی به پایانه های مسافر بری ثبت تخلف ورود به طرح زوج و فرد ثبت تخلفات ساکن سامانه ثبت تردد در خطوط ویژه و ورود خودروهای غیر مجاز به تونل های شهری راه اندازی شد.

 

تعطیلی طرخ ترافیک و زوج و فرد از 28 اسفند

حسینی با اعلام اینکه طرح ترافیک و زوج و فرد از 28 اسفند تا 13 فروردین اجرا نمی شود افزود: طرح های ترافیک سال 94 تا زمانیکه طرح ترافیک سال آینده توزیع شود اعتبار دارد.

افزایش ساعات کار ستاد ترخیص

 

وی از افزایش ساعت کار ستاد ترخیص در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: برای ارائه خدمات بهتر به مردم در روزهای پایانی سال ستاد ترخیص چند ساعتی بیشتر خدمات ارائه می کند تا شهروندان دچار مشکل نشوند.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه رانندگی در تهران هیچ هزینه ای ندارد گفت: رانندگی در پایتخت باید هزینه داشته باشد و همچنین نحوه تردد و گرفتن عوارض از داخل تونل ها نیز مشخص شود.

 

وی در مورد تمهیدات پلیس برای روز طبیعت گفت: در این روز پلیس در تمامی معابر منتهی به تفرج گاه ها و بوستانهای تهران حاضر می شود تا امنیت ترافیکی حکم فرما باشد.

 

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به وقوع سه تصادف خاص در سال جاری گفت: متاسفانه امسال شاهد تصادف یک دستگاه پورشه و دو دستگاه بی ام و در اتوبانهای همت و نیایش رخ داد که در هر سه تصادف رانندگان حالت عادی نداشتند.

کاهش تخلف سرعت غیرمجاز

 

حسینی با بیان اینکه ثبت سرعت غیر مجاز خودروها بیشتر بین 10 تا 30 کیلومتر بیشتر از سرعت مجاز است افزود: رانندگی با سرعت بالای 150 کیلومتر تا 206 کیلومتر در تهران بسیار ناچیز است در سال 90 دوربین های ثبت تخلف سرعت روزانه 400 تخلف را ثبت می کردند که این آمار امسال به 164 تخلف کاهش یافت.

طرح ویژه ساماندهی ترافیک پنج شنبه و جمعه آخر سال

 

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی سال پلیس علاوه بر ساماندهی معابر شهری طرح ویژه ای را در مسیرهای منتهی به بهشت زهرا به اجرا در می آورد تاکید کرد: با توجه به اینکه مردم پنجشنبه و جمعه آخر سال به زیارت اهل قبور می روند طرح ویژه ترافیکی در این روزها اجرا می شود همچنین برای اینکه مردم دچار سردرگمی نشوند بروشورهای ویژه ای طراحی و توزیع شده است.

 

به گفته حسینی ساکنان شرق تهران برای رفتن به بهشت زهرا باید از بزرگهراه امام علی و خیابان شهید رجایی استفاده کنند شهروندان شمال شهر نیز از طریق بزرگهراه چمران، تونل توحید، نواب، تندگویان و بزرگهراه هاشمی به سمت بهشت زهرا حرکت کنند ساکنان غربی نیز از طریق آزادگان، آزاد راه خلیج فارس می توانند به راحتی وارد بهشت زهرا شوند.

برخورد با خودروهای متخلف مراسم چهارشنبه سوری

 

حسینی با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه آخر سال پلیس با خودروهایی که ایجاد مزاحمت کنند برخورد می کند افزود: اجازه نمی دهیم عده ای با پرتاب ترقه داخل خودرو به خیابان امنیت و آسایش دیگران را برهم زنند اگر با این گونه خودروها روبرو شویم قطعا متوقف و با متخلفان برخورد می کنیم.