کد خبر: 137885
تاریخ: 5ارديبهشت1395
کد خبرنگار: 225

کتاب رحمت واسعه نقد و بررسی می شود

دهمین برنامه صبح کتاب خیمه به نقد و بررسی کتاب «رحمت واسعه » اثر مرحوم حضرت آیت الله العظمی محمدتقی بهجت (قدس سره) می پردازد.

کتاب رحمت واسعه  بیانات آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره در موضوع امام حسین علیه‌السلام است و برای نخستین بار در مهرماه سال ۱۳۹۴، مصادف با محرم ۱۴۳۷ قمری توسط مرکز تنظیم و نشر آثار آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره به چاپ رسید.
این کتاب در سه بخش تنظیم شده است:
۱. روایتی کوتاه از سیره و روش آن عالم ربانی: در این بخش، به شرحی گذرا از دلدادگی و سر سپردگی آن عالم عارف به ساحت مقدس معصومین و اباعبدالله‌الحسین علیهم‌السلام پرداخته شده است.
۲. گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت قدس‌سره: این بخش که قسمت عمده کتاب را تشکیل می‌دهد، در ٩ فصل گردآوری شده است.
۳. پرسش‌ها و پاسخ‌ها: در این بخش، گزیده‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌هایی از حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره، جمع‌آوری شده است.
این نشست با حضور دکتر محمدرضا سنگری و استاد محمد اسفندیاری به‌عنوان ناقدان کتاب برگزار می شود.
سلسله نشست‌های صبح کتاب خیمه به همت انتشارات خیمه و بنیاد دعبل خزاعی برگزار می‌شود. تاکنون کتاب‌های «کتاب‌شناسی تاریخی امام حسین(ع)»، «‌مقتل ابی مخنف، لهوف» و «مقتل جامع سید الشهداء» در این جلسه‌ها مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
  علاقه‌مندان برای حضور در نشست نقد کتاب « رحمت واسعه » می‌توانند سه‌شنبه 7 اردیبهشت ساعت 10 صبح به دفتر مرکزی بنیاد دعبل خزاعی واقع در خیابان فلسطین نرسیده به میدان فلسطین، بن‌بست سعیدی، پلاک۲ مراجعه کنند.