کد خبر: 159698
تاریخ: 8خرداد1395
کد خبرنگار: 225

حسن روشن: خیلی‌ها را برای آکادمی زیرنظر داریم/می‌خواهیم از تجربه بارسا و اینتر استفاده کنیم

حسن روشن این روزها جلساتی را با افشارزاده برگزار کرده تا در مورد مسائل آکادمی فوتبال با سرپرست استقلال مشورت کند. گویا رییس آکادمی استقلال قصد دارد غیر از سامره تمام مربیان پایه استقلال را تغییر دهد.

روشن در مورد وضعیت آکادمی استقلال می‌گوید:«حدود 10، 15 نفر را برای فعالیت در رده‌های مختلف سنی تیم‌های پایه در نظر گرفته‌ایم اما با خودشان صحبتی نشده است. 99 درصد این افراد استقلالی‌ هستند و حق‌شان است که مربی تیم‌های پایه شوند. قصد داریم با برنامه جلو برویم و اینطور نخواهد بود که تیم نوجوانان با یک مربی تمرین کند و جوانان تحت نظر تمرینات مربی دیگری باشند. همه باید تحت آموزش آکادمی استقلال قرار بگیرند.»


این پیشکسوت استقلال در مورد گزینه‌های مدنظر برای هدایت تیم‌های پایه استقلال می‌گوید: «همانطور که گفتم افراد زیادی برای عضویت در کادر فنی تیم‌های پایه مدنظر قرار دارند اما در ابتدا باید با آنها صحبت کنیم که آیا می‌توانند کمک کنند یا خیر. اگر این افراد نتوانند فیزیکی کمک کنند، عضو کمیته فنی خواهند شد.

مهدی امیرآبادی، رضا حسن‌زاده، مهدی مومنی، مهدی فنونی‌زاده، رضا نعلچگر، بهتاش فریبا، بیژن طاهری، محمد نوری، ایوب اصغرخانی، محمدرضا شکوری‌زاده، محمد علی یحیوی، پرویز برومند، پیروز قربانی و ... نام‌هایی هستند که مدنظر ما قرار دارند.

استقلالی‌هایی چون امیرآبادی و مومنی به دلیلی اینکه در شهرداری فعالیت دارند، شاید نتوانند فیزیکی کمک کنند اما از تجربیات‌شان در کمیته فنی استفاده خواهد شد. علی سامره هم صددرصد سرمربی تیم امید خواهد بود، چراکه او بزرگ استقلال و تیم ملی بوده است. به زودی کارهای مربوط به این موضوع انجام خواهد شد.

ورزشگاه امام رضا (ع) باید کانون پیشکسوتان استقلال شود».
مدیراجرایی آکادمی استقلال در ادامه با بیان این جمله می‌گوید: «افرادی چون اکبر کارگرجم و افتخاری باید پست بالاتری داشته باشند و به‌عنوان مثال عضو هیات امنا، هیات رییسه یا مدیرفنی شوند. قصد داریم افرادی را نماینده استان‌ها کرده تا بتوانند بازیکنانی را جهت حضور در آکادمی استقلال معرفی کنند.

به این ترتیب مسابقات سراسری آکادمی استقلال را در کشور برگزار خواهیم کرد. همچنین با باشگاه‌های بزرگ بارسلونا و اینترمیلان نیز صحبت کرده‌ایم تا تجربیات آکادمی این باشگاه در اختیار آکادمی استقلال قرار بگیرد. قصد داریم تهران را به دو قسمت شمال شرق و جنوب شرق تقسیم کنیم تا در هر قسمت نماینده‌ای از آکادمی استقلال حضور داشته باشد.»