کد خبر: 170676
تاریخ: 24خرداد1395
کد خبرنگار: 225

حرفهای جالب سامره: جدایی از استقلال برای آدم‌های کوچک سخت است

علی سامره که به نظر می‌رسد امسال هم مسوولیت تیم امید استقلال را برعهده دارد اتفاقات تیم محبوبش را به خوبی رصد می‌کند. سامره مدعی است که هیچ مدیر و بازیکنی از باشگاه بزرگتر نیست به همین دلیل انتظار دارد که همه خانواده استقلال چه آنها که داخل باشگاه هستند و چه کسانی که بیرون هستند، برای موفقیت استقلال دست به دست هم دهند.

 همبازی سال‌های گذشته‌ات سرمربی استقلال شده است. چه شرایطی را برایش پیش‌بینی می‌کنی؟
 علیرضا سال‌ها برای استقلال بازی کرده و همه شرایط این تیم را تجربه کرده است. من امیدوارم تیم خوبی بسته شود و در نهایت هم با حمایت هواداران به موفقیت برسند.
اما با توجه به اتفاقاتی که افتاده انتظار از او زیاد خواهد بود.


 همیشه انتظار از استقلال و پرسپولیس بالاست. هوادار این دو تیم فقط به قهرمانی فکر می‌کند. بدون شک منصوریان هم با علم به این موضوع قبول مسوولیت کرده است.
به نظرت موفق می‌شود؟
 ببینید من اگر هوادار واقعی استقلال باشم نباید برایم فرقی کند که چه کسی سرمربی تیم است. من جواب سوال شما را اینطور می‌دهم که اگر لیگ شانزدهم لیگ سختی باشد این سختی برای هر 16 تیم است. پس در این شرایط همه استقلالی‌ها باید از تیمشان حمایت کنند حالا چه علی منصور سرمربی تیم باشد چه شخص دیگری.


با توجه به صحبت‌های برخی از بازیکنان و مربیان فصل گذشته به نظر می‌رسد باز هم حاشیه‌هایی اطراف تیم باشد.
 حاشیه که همیشه اطراف تیم‌های بزرگ خواهد بود. هیچ وقت هم نمی‌توان مدعی شد که حاشیه‌ای تیم را تهدید نمی‌کند اما همانطور که گفتم منصوریان روزهای خوب و بد را با استقلال تجربه کرده و از این بابت باید امیدوار بود که حاشیه‌ها را کنترل کند.
یکسری بازیکنان از این تیم کنار گذاشته شدند و...
 به نظرم بازیکن باید به شرایطش نگاه کرده و آن وقت قضاوت کند. شاید در آن صورت به سرمربی حق بدهند.
اما آن زمان که شما از تیم بیرون گذاشته شدی، شایسته آن اتفاق نبودی.


 خدا می‌داند که همینطور است. من مدت‌ها بعد از آن اتفاق به لحاظ روحی در شرایط خوبی نبودم اما هیچ وقت علیه باشگاه صحبت نکردم و موضع نگرفتم. اما الان می‌بینم که یکی‌ دو نفر از این کنار گذاشته شده‌ها طلبکار هم هستند. یادمان نرود همه ما از مدیر گرفته تا بازیکن بدهکار استقلال هستیم. من اگر امروز علی سامره شدم اول لطف خدا و بعد محبت هواداران استقلال بود. به همین دلیل هیچ‌ وقت هم نباید گلایه کنیم. من بازیکن وقتی یک روز با به به و چه چه می‌آیم باید منتظر یک روز هم باشم که مرا نخواهند. به هر حال فوتبال همین است. قبل از من بزرگان زیادی پیراهن استقلال را پوشیدند و از این به بعد هم این اتفاق می‌افتد و فقط استقلال است که برای هواداران می‌ماند.


گفتی از مدیر تا بازیکن همه بدهکار استقلال هستند. امروز می‌بینیم و می‌شنویم که بعضی از مدیران باشگاه هم علیه هم موضع‌گیری می‌کنند.
 پیشکسوت استقلال و هر عزیزی که برای این تیم، نه برای منافع شخصی‌اش زحمت می‌کشد قابل احترام است. بعضی از همین مدیران هم در سال‌های گذشته با بودن در کنار استقلال معروف شدند و قبل از آن غیر از اطرافیان‌شان کسی آنها را نمی‌شناخت. الان هم اگر واقعا دلسوزند و توانایی کمک دارند خیلی هم خوب است اما توانایی بعضی از آنها را طی سال‌های اخیر دیدیم و برای من خیلی عجیب است که با کارنامه نه چندان خوب، طلبکار هم هستند.


البته این نوع اتفاقات در تمام باشگاه‌ها وجود دارد و...
 بله اما استقلال و پرسپولیس به خاطر هواداران میلیونی که دارند حسابشان فرق می‌کند. به نظر من آدم‌های بزرگ باید به استقلال بیایند چون استقلال باشگاه بزرگی است و اگر روزی هم آنها بروند ناراحت نخواهند شد و برایشان سخت نیست اما آدم‌های کوچک که با نام استقلال بزرگ می‌شوند کنار رفتن‌شان خیلی برایشان سخت است. متاسفانه بعضی از آنها از نام استقلال سوءاستفاده می‌کنند.