کد خبر: 171547
تاریخ: 29خرداد1395
کد خبرنگار: 235

مهدي رحمتي روزهاي خوبي را نمي‌گذراند / کانون اصلی بحران در "استقلال" لیگ شانزدهم؟

او كه به عنوان كاپيتان استقلال در فصل گذشته تا آستانه بالا بردن دو جام قهرماني پيش رفت، هر دو جام را در آخرين لحظات به تلخ‌ترين شكل ممكن از دست داد.

مهدي رحمتي روزهاي خوبي را نمي‌گذراند. او كه به عنوان كاپيتان استقلال در فصل گذشته تا آستانه بالا بردن دو جام قهرماني پيش رفت، هر دو جام را در آخرين لحظات به تلخ‌ترين شكل ممكن از دست داد. به ويژه نمايش نااميدكننده اين دروازه‌بان در مسابقه فينال جام حذفي باعث شد تا خيلي‌ها سنگربان فيكس استقلال را به باد انتقاد بگيرند. فصل تمام شد، اما فشارها روي رحمتي تمام نشد. اين روزها كادرفني جديد استقلال در حال بستن اين تيم براي ليگ شانزدهم است، اما همچنان حرف و حديث‌هاي بسياري در مورد نقش غيرحرفه‌اي و پررنگ رحمتي در معادلات باشگاه به گوش مي‌رسد. تنها دقايقي بعد از عقد قرارداد بين بختيار رحماني و باشگاه استقلال، رحمتي تصوير خودش را در كنار بختيار به انتشار رساند تا نشان بدهد به احتمال فراوان در جريان جزييات اين انتقال بوده است. رحمتي آن عكس را فورا پاك كرد، اما كماكان عده زيادي بر اين باورند كه او در جريان جذب بازيكن توسط استقلال دخالت اثرگذار دارد. جالب اينكه در اولین جلسه تمرینی استقلال برای لیگ شانزدهم، بختیار با مهدی رحمتی سر تمرین آمد! بعد از انتشار ليست بازيكنان مازاد آبي‌ها، مشكلات رحمتي بيشتر هم شد؛ چرا كه برخي از نفرات قرار گرفته در ليست خروجي نيز به شكل غيرمستقيم جدايي خودشان را به مشكل داشتن با رحمتي مربوط دانستند!

 

هيچكس حاضر نيست اسم بياورد

ميلاد فخرالديني مي‌گويد اگر در باند يك نفر بود، حتما در استقلال مي‌ماند. پرويز مظلومي هم در بيانيه‌اي كه منتشر كرد نوشت همه را غير از يك نفر مي‌بخشد. خلاصه اينكه اين روزها خيلي‌ها در مورد اين «يك نفر» حرف مي‌زنند، اما كسي صراحتا نام او را فاش نمي‌كند. چند روز پيش اميرحسين صادقي ضمن تكرار برخي گلايه‌هاي مشابه در مورد جدايي‌اش از استقلال، در مورد عامل اصلي حذفش از اين تيم به يك روزنامه ورزشي گفته بود: «وقتي قلعه‌نويي و مظلومي اسم نمي‌آورند، من اسم بياورم؟!» خلاصه اينكه وضعيت عجيبي به وجود آمده كه در آن هيچكس حاضر نيست آشكارا در مورد نقش ويژه دروازه‌بان استقلال حرف بزند، اما همه كدها به همين يك نفر ختم مي‌شود؛ مهدي رحمتي!

 

«كپي- پيست» كي‌روش، تحمل مي‌كند؟

عليرضا منصوريان در نخستين نشست خبري‌اش به عنوان سرمربي استقلال خيلي صريح و واضح گفته بود: «من كپي- پيست كي‌روش هستم.» اين حجم از ابراز ارادت علني به مربي پرتغالي واقعا جالب است و اگر قرار باشد جنبه عملي پيدا كند، خطر بزرگي براي مهدي رحمتي خواهد بود. كي‌روش نه‌تنها به طور كلي با بازيكن‌سالاري مشكل جدي دارد، بلكه بنا به دلايلي از خود رحمتي هم عبور كرد و تحت هيچ شرايطي حاضر نشد او را به تيم ملي دعوت كند. حالا بايد ديد رابطه عليمنصور با رحمتي چطور و با چه كيفيتي ادامه پيدا مي‌كند؟