کد خبر: 174864
تاریخ: 8تير1395
کد خبرنگار: 225

"پرسپولیس" بدون طارمی و رضاییان چگونه به میدان می رود؟

با جدایی رامین رضاییان و مهدی طارمی از پرسپولیس کار این تیم برای فصل بعد سخت شده است.

هر چقدر که روز های ابتدایی فصل نقل و انتقالات برای هواداران پرسپولیس با آمدن سید جلال حسینی، بیرانوند، وحید امیری و ساسان انصاری امیدوار کننده بود، این روز ها وضعیت کمی نگران کننده شده است.

 

شاید بدترین خبر برای پرسپولیسی ها این بود که رامین رضاییان اینگونه آنها را رها کرد و رفت. شاید اگر رامین مسالمت آمیز از تیم جدا می شد، طرفداران پرسپولیس کمی آرام تر بودند. اما فسخ یک طرفه قرارداد حسابی موجب رنجش و آزار طرفداران شده است.

 

دفاع راست حالا می توان گقت سابق قرمز ها، فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد. انقدر خوب بود که حتی نظر کارلوس کروش را هم جلب کرد و جای خسرو حیدری را در ترکیب فیکس او گرفت. هیچکس فکر نمی کرد که این عملکرد خوب با جدایی تمام شود. دلخوری بعدی طرفداران پرسپولیس این است که رامین به نوعی آنها را بازی داد! اینکه برانکو چند بار در کنفرانس های خبری خود اعلام کند که بازیکن تیمش جواب تلفنش را نمی دهد ...! 

 

نگرانی طرفداران پرسپولیس بابت تیم فصل بعدشان وقتی زیاد تر می شود که هر لحظه خبرهای مربوط به جدایی مهدی طارمی هم بیشتر شنیده می شود. آقای گل فصل گذشته هم شرایطی مثل رضاییان دارد و هوای خروج از ایران در سر دارد. با این تفاوت که طارمی هفته پیش یکبار در باشگاه حاضر شد و با مسئولان تیم مذاکره کرد. اما شنیده ها حاکی از این بود که علاوه بر پیشنهاد خارجی، مسائل مالی هم روی جدایی او تاثیر زیادی دارند.

مبلغی که طارمی از پرسپولیس می خواست، او را به گران ترین بازیکن این فصل تیم تبدیل می کرد که انگار مسئولان باشگاه قادر به حل این مشکل نبودند. هر چند حسین هدایتی که این روز ها به معتبر ترین منبع هواداران پرسپولیس برای اخبار نقل و انتقالات تبدیل شده است، بار ها خبر از ماندن آقای گل داد. اما او هم انگار در راه رفتن است.

 

با جدایی طارمی و رضاییان پرسپولیس دو ستاره فصل گذشته خود را از دست می دهد و این یعنی برانکو باید فکری به حال ترکیب ایده آل خود کند. پرسپولیس تا پیش از جدایی رضاییان هم در خط دفاعی مشکلاتی داشت. با این وجود به نظر حسین ماهینی قطعی ترین گزینه برانکو برای حضور در سمت راست خط دفاعی است.

ماهینی که به دلیل مشکلات سربازی از پرسپولیس جدا شد، حالا دوباره با انگیزه های زیادی به تیمش برگشته و خیلی هم مورد استقبال طرفداران قرار گرفته است. خیلی ها او را با رضاییان مقایسه می کنند. در حالیکه خود ماهینی هم بارها گفته است که « وقتی پیراهن پرسپولیس را از دست می دهی تازه می فهمی کجا بازی می کردی! » انگیزه های او برای درخشش در فصل بعد را دو چندان می کند. ماهینی تنها دفاع راست ترکیب برانکو است و پرسپولیس شاید از این نظر دچار مشکل شود.

 

هرچند از باشگاه خبر می رسد که آنها با صادق محرمی 20 ساله، بازیکم سابق ملوان به توافق رسیدند؛ اما محرمی فصل قبل در ملوان بیشتر به عنوان دفاع چپ به زمین رفت و این یعنی تراکم بیشتر در سمت چپ تیم برانکو و همچنان ضعف در سمت راست.

 

جدایی طارمی از پرسپولیس شاید این تیم را در خط حمله دچار مشکل کند. شاید هم اینطور نشود و مهره های دیگر برانکو در پر کردن جای خالی آقای گل موفق باشند. بعد از اینکه پرسپولیس در جذب کاوه رضایی ناموفق بود، علی علیپور تبدیل به تنها گزینه برانکو برای پست مهاجم نوک شد.

جوانی که فصل قبل زوجی فوق العاده با طارمی تشکیل داد و از دید بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین های پرسپولیس بود. اگر برانکو بخواهد با یک مهاجم بازی کند، بدون شک علیپور تنها گزینه پروفسور خواهد بود. اما اگر بخواهد مثل فصل قبل با دو مهاجم بازی کند، این وحید امیری است که پشت سر علیپور قرار خواهد گرفت. البته که ساسان انصاری هم ویژگی های تهاجمی مورد نیاز را دارد. اما به نظر دو انتخاب اول برانکو علیپور و امیری باشند.

 

با تمام این تفاسیر هنوز وقت نسبتا زیادی به پایان فصل نقل و انتقالات باقی مانده است. برانکو هم دو راه دارد. یا اینکه به همین زوج احتمالی علیپور و امیری اعتماد کند. یا اینکه به فکر جذب یک مهاجم دیگر باشد. چیزی که در لیگ ایران این روز ها وجود ندارد. چون اکثر مهاجمان موفق فصل قبل تیم های خود را پیدا کرده اند.

هر چند قرمز ها هنوز هم امید دارند که شاید مهدی طارمی بماند و آنها را از این سردرگمی نجات دهد. ولی یک سوال درباره ماندن طارمی پیش می آید. اینکه آیا آقای گل فصل قبل که این روز ها مدام از این شهر به آن شهر می رود، در صورت ماندن می تواند همان « مهدی گل » فصل قبل پرسپولیس باشد؟!