کد خبر: 179902
تاریخ: 28تير1395
کد خبرنگار: 225
در یادداشت حجت الله ایوبی مطرح شد

افشای فیش حقوقی ۴۳ میلیونی یک مدیر فرهنگی دولت پیشین

داستان پر پیچ و خم فیش‌های حقوقی نجومی که از طریق رسانه‌های خاص در شبکه‌های مختلف مجازی دست به دست می‌شود حالا به سازمان سینمایی رسیده و هر لحظه تعلیق و کشمکش‌های این داستان به اوج خود نزدیک‌تر می‌شود و به‌زودی شاهد قربانی شدن شخصیت‌های منفی داستان خواهیم بود.

حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی دولت یازدهم در جدال لفظی با جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی دولت احمدی‌نژاد که فیلم‌های تبلیغاتی او را هم ساخته بود یکی از همین نقطه‌های بحران است. ایوبی دست به افشاگری زده و علاوه‌بر اعلام رقم فیش حقوقی خود، داستان فیش‌های حقوقی و برخی تخلفات سازمان سینمایی دولت قبل را هم رسانه‌ای کرده است.


جواد شمقدری سه‌شنبه، ۲۳ تیر در گفت‌وگویی گفت: «درباره حقوق مدیران سینمایی دولت قبل بلوف می‌زنند، چراکه حقوق ماهیانه بنده در آن دوران متوسط حدود سه تا چهار میلیون تومان بود که فیش‌های آن هم موجود است. از این جهت به مدیران سینمایی اعلام می‌کنم فیش‌های خود را هم نشان دهند تا مشخص شود چقدر می‌گیرند و به پاداش‌های خود هم اشاره کنند.» البته این مدیر سینمایی و فیلمساز تبلیغاتی احمدی‌نژاد درباره جشنواره فیلم فجر گفت: «متوسط هزینه برگزاری جشنواره فیلم فجر پنج میلیارد تومان بود که امروز رقم ۱۵ میلیاردی را درباره هزینه‌های آن می‌شنویم.»


حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی با اشاره به حقوق ماهانه 43 میلیون تومانی برخی مدیران فرهنگی دولت پیشین در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، نوشت: «در این فیش بازار سیاسی که راه افتاده است، کمی هم خودمان را جای مردمی بگذاریم که در اوج سختی‌ها با این خبرها بمباران می‌شوند و آن وقت ما انتظار داریم به دولت و نظام اعتماد کنند. به این دوستان می‌گویم نگران نباشید. خیال‌تان راحت. در سازمان سینمایی هیچ مدیری در دو سال و10 ماه «‌یک میلیارد و چهارصد و شصت و نه میلیون و نهصد و هشتاد وشش هزار و نهصد و چهل و هفت تومان» نمی‌گیرد ( تقسیم بر هزار کنید می‌شود معادل دلاری). »


از سوی دیگر این مدیر سینمایی که از ابتدای حضور خود در یکی از مهم‌ترین ارکان فرهنگی کشور در مورد مدیران قبل سکوت کرده بود خبر از گم شدن هزاران دلار پول داده و می‌گوید: «دیگر از پاداش‌های چند ده میلیونی خبری نیست. اینجا دیگر به بهانه خرید تجهیزات سینمایی از اروپا 100هزار دلار گم نمی‌شود. بدون گذر از هیچ شورا و فیلتری به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی دوست و زحمتکش پول‌های بی‌حساب و کتاب چند صدمیلیونی و میلیاردی داده نمی‌شود. این موارد به‌رغم همه فشارها هنوز منتشر نشده ولی... . »


 یکی از نکاتی که مدیر سینمایی دولت یازدهم دست روی آن گذاشت سایت سینمایی بود که تاسیس آن سایت موجب به وجود آمدن حرف و حدیث‌های فراوانی شده بود: «هیچ سایت خبری با هزینه دولت برای شخصی‌سازی در روز مبادا تاسیس نمی‌شود. اینجا همه چیز روشن است. این چند کلمه هم اگر نبود درخواست صریح دوستان گفته نمی‌شد. ماجرای شیرین فیش‌ها ادامه دارد.

قطار سیاست راه افتاده. از بخت بدِ اهالی فرهنگ، قطار سیاست که در این سرزمین چندان هم خالی نمی‌رود، ایستگاه‌های پرشماری در سرزمین فرهنگ و هنر و به‌ویژه سینما دارد. حالا در این فیش بازار سیاست بگذارید فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی را همه بدانند. حقوق پایه دانشیار دانشگاه تهران مبلغ  224/ 627/ 48 (چهارمیلیون و هشتصد و... تومان بدون کسورات) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ این می‌شود فیش حقوقی رئیس سازمان سینمایی.»

فرهیختگان