کد خبر: 181540
تاریخ: 5مرداد1395
کد خبرنگار: 225

استقلال مثل سکوهایش بود: خالی

با اینکه طی چند روز اخیر استقلالی‌ها تلاش کردند تا محرومیت هواداران خود را به حالت تعلیق درآورند اما با رای نهایی کمیته استیناف سهم استقلال از بازی اول سکوهای خالی ورزشگاه آزادی بود! سکوهای خالی که توی ذوق می‌زد و روی جریان بازی هم تاثیر گذاشته بود.

تیتر یک - دوشنبه 4/5/95، هفته اول شانزدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی، ساعت: 20:45، بدون تماشاگر
استقلال یک
گل: جابرانصاری (30‌)
نفت یک
گل: ارسلان مطهری (67‌)
داور: حسین زرگر
کمک‌ها:حسن ظهیری، حسن انتظاری
اخطار: رضا علیاری (نفت‌)
بهترین بازیکن: ارسلان مطهری (نفت‌)

استقلال: حسین حسینی(4‌)، هرایر مگویان(4 )، حسین کنعانی‌زادگان(5/2‌)، امید نورافکن(3 )، وریا غفوری(3‌) (72 - محسن کریمی‌) (86 - آرش افشین‌)، فرشید باقری (5/3‌)، امید ابراهیمی (6)، بختیار رحمانی (4‌)، جابر انصاری (6‌)، خسرو حیدری (5/4)، کاوه رضایی (5/6)
سرمربی:علیرضا منصوریان

نفت: وحید شیخ ویسی(5)، ارسلان مطهری(8)، اکبر صادقی(5/5)، عباس بوعذار(6) (90 - عیسی آل‌کثیر)، ایمان مبعلی(6)، محمد قاضی(4)، میلاد فخرالدینی (5/4)، علیرضا عزت‌کرامت (5)، پیراید(5)، حمدی‌نژاد(6)، رضا علیاری (5/5)
سرمربی :علی دایی

البته قبل از شروع بازی نامه‌ای که به سازمان لیگ رسیده بود این احتمال را به وجود آورد که شاید بازی اصلا برگزار نشود اما سازمان لیگ این بازی را سر زمان تعیین شده برگزارکرد.
استقلال دقیقا با همان سیستمی پا به این مسابقه گذاشت که در بازی‌های تدارکاتی به میدان می‌رفت و با اینکه تا ساعتی قبل از بازی گفته شد کنعانی‌زادگان شاید با شکایت پرسپولیس از بازی جا بماند اما یکی از نفرات اصلی استقلال بود.
بازی با تمام حواشی که دور و اطراف آن وجود داشت مقابل سکوهای خالی برگزار شد و همانطور که تصور می‌شد موقعیت‌های چندانی دو تیم در دقایق اول روی دروازه‌های هم نداشتند و بیشتر بازی در وسط میدان در جریان بود.
البته شوت کاوه رضایی در دقیقه 11 نیمکت‌نشین‌های استقلال را نیم‌خیز کرد هرچند که این شوت زیبا با واکنش دروازه‌بان نفت به بیرون رفت.
این تنها صحنه زیبای سی دقیقه اول بازی بود تا اینکه بازهم تیزهوشی رضایی به استقلال کمک کرد و پاس این بازیکن از میانه زمین در پشت منطقه 18 قدم نفت به انصاری رسید و این مهاجم که در بازی‌های تدارکاتی هم با انگیزه و آماده نشان داده بود در این بازی از فرصت طلایی استفاده کرد و با یک بغل پا، دروازه حریف را باز کرد.
بعد از این گل موقعیت حساسی روی دروازه دو طرف به وجود نیامد تا اینکه در دقیقه 39 قاضی جلوی دروازه استقلال صاحب موقعیت گل شد اما مگویان و حسینی همزمان روی توپ آمدند و حسینی با نوک انگشت خود این توپ را به بیرون زد.
یک دقیقه بعد ارسلان مطهری صاحب موقعیت گل شد که توپ این بازیکن از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.
در نیمه دوم اما شاگردان دایی همه را شگفت‌زده کردند. تیمی که تنها دو هفته به شروع لیگ توانست تمرین کند در این نیمه کاملا بازی را در دست گرفت. نخستین صحنه ای که نفت ایجاد کرد توسط ضربه ایستگاهی بوعذار بود.
این ضربه را حسینی به طور نصفه و نیمه دفع کرد و اگر حیدری نبود شاید دروازه استقلالی‌ها باز می‌شد.
در این نیمه شاید تنها ضربه سر کنعانی‌زادگان موقعیت خطرناک استقلالی‌ها بود و بعد از آن بازی کاملا یکطرفه شد. در دقیقه 52 ضربه ایستگاهی که ایمان مبعلی فرستاد را ارسلان مطهری نزدیک بود با یک ضربه سر تکمیل کرده و اولین گل نفت را به ثمر برساند اما این ضربه با اختلاف کم به بیرون رفت.
در دقیقه 58 توپی که نفتی‌ها فرستادند را قاضی می‌خواست با یک ضربه برگردان تبدیل به گل کند که توپ خوب روی پای این مهاجم جفت و جور نشد.
در دقیقه 68 باز هم قاضی با یک چرخش زیبا توپ را از آن خود کرد اما شوت او به تیر دروازه استقلال خورد.
برای نفت همه چیز در دقیقه 67 تغییر کرد در این لحظه مطهری آماده و با انگیزه به راحتی کنعانی‌زادگان را جا گذاشت و در یک موقعیت تک به تک با حسینی دروازه استقلال را باز کرد. در این میان اما انگار استقلال جان مقابله و تغییر نتیجه را نداشت و شاگردان منصوریان به دور از انتظار ظاهر شدند برخلاف شاگردان دایی که تشنه گل زدن بودند و سهم مطهری بیش از بقیه بود.
در دقیقه 79 مطهری سعی کرد از زاویه بسته به استقلال گل بزند که این توپ با خوش‌اقبالی استقلالی‌ها تبدیل به گل نشد.10 دقیقه آخر بازی هم چند موقعیت نصفه و نیمه نفتی‌ها توسط بوعذار و قاضی هدر رفت تا استقلال در خانه متوقف شود و یک امتیاز ذخیره کند.
اما در این بازی دایی نشان داد که یک شبه هم می تواند تیم بسازد. دایی همانطور که صبا را خیلی دیر تحویل گرفت و با این تیم نتایج خوبی به دست آورد، در نفت هم نشان داد می‌تواند یک شبه تیم بسازد. استقلال اما دیشب مثل سکوهایش بود: خالی.