کد خبر: 183250
تاریخ: 12مرداد1395
کد خبرنگار: 225

افشارزاده: ناسزا به منصوریان و رحمتی را پیگیری می‌کنیم

لیگ برای استقلال با سکوهای خالی شروع شد. استقلالی‌ها به هر دری زدند تا محرومیت تماشاگران خود را به حالت تعلیق درآورند، نشد و در نهایت استقلال در بازی اول خود با نفت در مقابل سکوهای خالی ورزشگاه آزادی به میدان رفت!

اتفاقی که خیلی‌ها منتقد آن بودند و به نقد حکم کمیته انضباطی پرداختند اما درست یک بازی بعد و در شرایطی که استقلال در بازی دوم خود مقابل همنام اهوازی‌اش قرار گرفت جو ورزشگاه غدیر آنقدر نامناسب بود که صدای اعتراض استقلالی‌ها بلند شد و روز گذشته برای بی‌احترامی که به رحمتی و منصوریان در این ورزشگاه شد به کمیته اخلاق شکایت کردند.

این در حالی است که استقلالی‌ها امیدوارند کمیته انضباطی به از دور هرگونه مصلحت‌اندیشی با خاطیان این اتفاق برخورد کنند. اما واکنش کمیته انضباطی به اتفاقاتی که در ورزشگاه غدیر افتاد چه بود؟ حسین عبداللهی دبیر کمیته انضباطی در این ارتباط گفت: «گزارش داور و ناظرین بازی را بررسی و درباره اتفاقات ورزشگاه غدیر تصمیم گیری می‌کنیم. هنوز گزارش‌های داور، ناظر داوری و نماینده فدراسیون را ندیده‌ایم. به محض دریافت این گزارش‌ها درباره اتفاقات بازی استقلال خوزستان در اهواز تصمیم‌گیری می‌کنیم.»

نیاز نیست گوش‌های خود را تیز کنی تا چیزی بشنوی، ناسزاهایی که به زبان می‌آورند، کاملا واضح است. حرف‌هایی که ترجیح می‌دهی پنبه توی گوشت بگذاری و نشنوی! اینجا است که مسوولان پخش صدا و سیما صدای ورزشگاه را کاملا قطع می‌کنند اما در فضای مجازی فیلم شعارهایی که شکل ناسزا را دارد دست به دست می‌چرخد و همه را شوکه می‌کند. بارها ازفضای نامناسب ورزشگاه‌ها گلایه شد. همان فضایی که گاهی اشک‌های داوران را هم وسط زمین در آورد اما هنوز این فضای نامناسب ورزش پر طرفدار فوتبال را رنج می‌دهد و شاید مسوولان مربوطه را هم خسته کرده. گفته می‌شود هواداران نباید محروم شوند و سکوهای خالی ورزشگاه‌ها علاج این جو بیمار نیست اما آنچه این روزها شاهد آن هستیم شاید مسوولان انضباطی را مجاب کند که یک بار دیگر حکم به برگزاری بازی بدون تماشاگر بدهند.

مهدیه دریابیگیپیش از بازی استقلال و استقلال خوزستان به خاطر اتفاقاتی که برای منصوریان در اهواز افتاد پیش‌بینی می‌شد جو ورزشگاه غدیر برای این مربی خوب نباشدکه همینطور هم شد!
شاهدان ماجرا می‌گویند فضای نامناسب ورزشگاه استقلالی‌ها را به شدت عصبی کرد و در همین راستا افشارزاده روز گذشته اعلام کرد که به کمیته اخلاق شکایت می‌کند.


سرپرست باشگاه استقلال در ابتدا در مورد بازی استقلال مقابل استقلال خوزستان گفت: «پیش از همه چیز باید از همه بازیکنان استقلال که در گرمای طاقت‌فرسای اهواز تلاش زیادی را انجام دادند، تشکر کنم. بازیکنان استقلال به ویژه در نیمه دوم و زمانی که همه فکر می‌کردند در آن وضعیت جوی تیم ما تحلیل می‌رود، بازی خوبی به نمایش گذاشتند که این نشان از آمادگی بدنی بالای آنها داشت. برخلاف ذهنیتی که پیش از آغاز رقابت‌های لیگ شانزدهم مبنی بر قرعه آسان استقلال در هفته‌های آغازین لیگ وجود داشت، باید بگویم اتفاقا ما قرعه سختی داشتیم.

تیم نفت، حریف هفته نخست ما همیشه نشان داده که بازی با تیم‌های بزرگ را بلد است و در روزی که ما از حضور تماشاگران خود محروم بودیم، یک امتیاز از ما گرفت. استقلال خوزستان هم قهرمان لیگ گذشته و مدافع عنوان قهرمانی است. ما در خانه آبی‌های خوزستان به مصاف قهرمان فصل پیش رفتیم و بازی قابل قبولی ارائه دادیم و بدون شک استقلال بازی به بازی بهتر خواهد شد.»


افشارزاده در ادامه درباره فحاشی تماشاگران در بازی با استقلال خوزستان به سیدمهدی رحمتی و علیرضا منصوریان گفت: «متاسفانه شاهد صحنه‌های زشتی در دیدار آبی‌های تهران و خوزستان بودیم اما مجموعه استقلال حساب برخی تماشاگرنماها را از هواداران فهیم خوزستانی جدا می‌داند. ضمن اینکه فحاشی به سرمربی و کاپیتان استقلال، موضوع کوچکی نیست و به منزله اهانت به خانواده بزرگ و ساحت استقلال به شمار می‌آید. بدون شک، این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و شکایت کتبی و رسمی خود را به کمیته اخلاق ارجاع می‌دهیم.»


سرپرست باشگاه استقلال به این نکنه اشاره می‌کند که جو ورزشگاه غدیر اهواز آنقدر بد بود که قصد دارند به کمیته اخلاق شکایت کنند. اینکه این مساله چقدر به کمیته اخلاق ربط پیدا می‌کند و اصلا در حیطه اختیارات این کمیته هست یا نه ؟


مسوولان فدراسیون پاسخ آن را بهتر می‌دانند اما به نظر می‌رسد مرجع رسیدگی به این اتفاقات کمیته انضباطی باشد. هرچند آنچه باید به آن پرداخت و از کمیته انضباطی توقع داشت برخورد عادلانه با اتفاقات مشابهی است که در ورزشگاه‌های ایران در هنگام برگزاری لیگ برتر می‌افتد. استقلالی‌ها این روزها از بابت فضای حاکم بر ورزشگاه غدیر ناراحت هستند و این ناراحتی به حق است. اما طرف اصلی ماجرا مسوولان کمیته انضباطی هستند که می‌توانند با حکم خود نشان دهند نگاه یکسانی به لیگ دارند.
البته عبداللهی دبیر کمیته انضباطی در مصاحبه خود به این نکته اشاره کرد که باید منتظر گزارش ناظر و داور بازی باشد تا رای خود را براساس این گزارش
 صادر کنند.
در این میان با توجه به جو ورزشگاه و به گواه شاهدان از قرار معلوم ناظر بازی و همچنین گروه داوری در گزارش خود به این نکته اشاره کردند که تماشاگران به منصوریان ناسزا گفته و همچنین در اکثر زمان بازی لیزر روی صورت رحمتی می‌انداختند که همین نکته باعث می‌شود مسوولان کمیته انضباطی بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.