کد خبر: 186785
تاریخ: 24مرداد1395
کد خبرنگار: 235

ورمزیار: برای حضور در کادرفنی با من صحبت نشده

شایعه شده بود مسوولان استقلال قصد دارند صادق ورمزیار را به کادرفنی این تیم اضافه کنند اما ورمزیار در این زمینه می‌گوید: «این شایعات را شنیده‌ام اما هنوز بحثی صورت نگرفته است.

با توجه به اینکه وضعیت آکادمی استقلال به هم ریخته است، دنبال کارهای اینجا هستم و دوست دارم آکادمی را سر و سامان بدهم.» رییس آکادمی استقلال در مورد نتایج ضعیف استقلال در چهار هفته ابتدایی لیگ برتر می‌گوید: «این نتایج دور از ذهن نبود، چرا که 70 درصد تیم نسبت به سال گذشته تغییر کرده است. تیم‌هایی که 50 درصدشان تغییر می‌کند، حداقل نیاز به چهار پنج ماه زمان دارند تا با هم هماهنگ شوند. جابه‌جایی این همه بازیکن و انتقال افکار مربی جدید به بازیکنان نیاز به زمان دارد. اینکه در یک ماه تیم بخواهد هماهنگ شود، حرف درستی نیست.»
«تماشاگران باید صبوری خود را نشان دهند»، ورمزیار با بیان این مطلب می‌گوید: «سال گذشته تیم‌های ذوب‌آهن و پرسپولیس با توجه به تغییراتی که داشتند، به مرور زمان به بالای جدول رسیدند. استقلال هم نیاز به زمان دارد.»

منزوی: نباید به منصوریان اولتیماتوم بدهند
کامران منزوی یکی از مسوولان سابق استقلال معتقد است نباید به منصوریان اولتیماتوم بدهند. منزوی در این زمینه می‌گوید: «منصوریان از زمانی که بازی می‌کرد و وارد استقلال شد من او را می‌شناسم. اخلاقیات او را کاملا
می‌شناسم.
او با همین کادر می‌تواند تیم را موفق کند. تیم در خط دفاعی، هافبک و مهاجم تغییر یافته است و نیاز به زمان دارد. این را توجه داشته باشید علی منصوریان و کادرش استقلالی واقعی هستند. من این کلمه بحران را برای استقلال اصلا قبول ندارم. باید اجازه داد که منصوریان کارش را انجام دهد. حتی من این را شنیده‌ام که می‌گویند تا شهرآورد به منصوریان فرصت بدهید. معیار در آخر فصل مشخص می‌شود و دادن اولتیماتوم اشتباه است.» منزوی در پایان می‌گوید: «من به همه پیشکسوتان استقلال احترام می‌گذارم اما اگر انتقادی هست به جای اینکه در روزنامه‌ها یا سایت‌ها زده شود، بهتر است رودررو صورت گیرد.»

سردرگمی برای خرید مدافع جدید
با پیچیده‌تر شدن وضعیت مصدومیت مدافع جوان استقلال به نظر می‌رسد کادر فنی این تیم تصمیم نهایی برای خرید مدافع جدید را اتخاذ کرده باشد. محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع و خرید جنجالی استقلال در تابستان تنها بعد از دو بازی با مصدومیت روبه‌رو شد تا خبرهایی مبنی بر دوری طولانی مدت این مدافع به گوش برسد. در شرایطی که کنعانی زادگان مشکوک به پارگی رباط صلیبی بود این بازیکن زیر بار عمل جراحی نرفت تا فرصت حضور در ترکیب استقلال را از دست ندهد اما با گذشت یک هفته به نظر می‌رسد با جمع بندی نظرات پزشکان این بازیکن باید زانوی خود را به تیغ جراحان بسپارد . اتفاقی که استقلالی‌ها را به فکر انداخته تا برای ادامه لیگ برتر مدافعی جدید به تیم خود اضافه کنند. با توجه به اینکه استقلال تنها یک جای خالی در لیست بزرگسالان دارد و کنعانی زادگان هم به‌عنوان سهمیه زیر 23 سال در جمع نفرات قرار گرفته بود علیرضا منصوریان و کادرش برای انتخاب مدافع جدید با تردیدهایی روبه‌رو شدند اما با وجود این تصمیم آنها برای جذب مدافعی جدید قطعی است در حالی که پیش‌تر می‌گفتند مدافع نمی‌خواهیم.

علی چینی:
 منصوریان متخصص خروج از بحران است

استقلال مشکل بدنی دارد؟ این سوالی است که ذهن مخاطبان فوتبال را درگیر کرده است اما علی چینی یکی از مربیان استقلال در این زمینه می‌گوید: «به هیچ عنوان تیم از نظر بدنی مشکلی ندارد. ما حتی از نظر تاکتیکی هم مشکلی نداریم. ما در همه بازی‌های قبلی به راحتی صاحب موقعیت می‌شدیم اما به همان راحتی موقعیت‌ها را از دست می‌دادیم. در بازی با صنعت نفت 16 موقعیت ایجاد کردیم که هشت تای آن بالای 90 درصد بود. این پیام خوبی برای آینده استقلال است.»
دستیار منصوریان در رابطه با سرمربی استقلال می‌گوید: «حرفی که می‌خواهم بزنم به خاطر این نیست که با منصوریان همکاری می‌کنم. او در تیم امید و دو فصل در نفت ثابت کرده که متخصص خارج کردن تیم‌های بحران زده است. مطمئن هستم منصوریان تک تک بازیکنانی که جذب استقلال کرده را با هدف آورده و برای تمام آنها برنامه دارد.» مربی استقلال در پایان بازی‌های تدارکاتی را فرصت خوبی برای پی بردن به نقاط ضعف استقلال می‌داند.

تکرار لغو جلسه هیات مدیره

جلسه هیأت مدیره استقلال این هفته هم برگزار نمی‌شود. پیش از این قرار بود این جلسه به گفته رضا افتخاری سرپرست باشگاه استقلال دوشنبه هفته جاری برگزار شود اما بنا به دلایلی این جلسه برگزار نمی‌شود. به احتمال فراوان اگر اتفاق خاصی رخ ندهد جلسه هیات مدیره آبی‌پوشان هفته آینده با حضور احتمالی منصوریان برگزار می‌شود. به نظر می‌رسد اعضای هیات مدیره استقلال جلسات را چندان جدی نگرفته‌اند و ترجیح می‌دهند فعلا افتخاری را برای ادامه کار محک بزنند.