کد خبر: 188895
تاریخ: 4شهريور1395
کد خبرنگار: 235

دلیل اصلی عصبانیت شدید رحمتی/ پای یک پست اینستاگرامی وسط است

مهدي رحمتي بخشي از برزخي‌ترين روزهاي عمرش را مي‌گذراند.

كاپيتان استقلال كه اخيرا در همه مسابقات رسمي و دوستانه از بسته نگه داشتن دروازه اين تيم عاجز مانده، اخيرا بعد از شكست برابر پاس همدان حسابي به هم ريخته و حتي در بازي روز بعد برابر شهرداري فومن غايب بوده است. رسانه‌ها ابتدا خبر ناراحتي شديد او به خاطر باخت به پاس را مخابره كردند و سپس در اتفاقي عجيب‌تر از احتمال خداحافظي او با ميادين خبر دادند. مرد شماره يك آبي‌ها، به تازگي قراردادش با اين تيم را براي سه سال ديگر تمديد كرده و بعيد به نظر مي‌رسد زمزمه‌هاي مربوط به خداحافظي‌اش آنقدرها جدي باشد، اما نمي‌توان انكار كرد كه رحمتي شرايط روحي مساعدي ندارد. البته واضح است كه با نتايح امسال استقلال، براي هيچ‌يك از بازيكنان اين تيم حال و حوصله چنداني باقي نمانده، اما قصه رحمتي فرق دارد. او آبروي حرفه‌اي خودش را براي موفقيت اين تيم گرو گذاشته و حالا خيلي برايش سنگين است كه وعده و وعيدهاي ابتداي فصلش، 180درجه برعكس عملي شود!

قول‌هاي رويايي

همكاري رحمتي و با مظلومي خوب تمام نشد. آخرين قابي كه از اين همكاري به ياد داريم، به بعد از شكست آبي‌ها در فينال جام حذفي مربوط مي‌شود؛ جايي كه رحمتي در انتقاد از سپرده شدن پنالتي به عليرضا رمضاني گفت: «پنالتي رو داده يه بچه بزنه!» بعدتر هم مظلومي مدعي شد همه بازيكنان تيمش را مي‌بخشد غير از يك نفر؛ اظهارنظري كه خيلي چيزها را روشن مي‌كرد! با حضور منصوريان اما، رحمتي خيلي پرجنب‌وجوش ظاهر شد و سعي كرد عنان كار را در دست بگيرد. او حتي اثرگذاري‌اش در روند نقل‌وانتقالات باشگاه را هم پنهان نمي‌كرد. بعدتر كاپيتان استقلال به دفعات قول داد آبي‌ها امسال تيمي فوق‌العاده باشد. مثلا يك بار پيش از آغاز بازي‌هاي ليگ شانزدهم رحمتي به سايت باشگاه گفت: «امسال شرایط ما خیلی بهتر شده است.جوان‌های پارسال باتجربه‌تر شده‌اند. بازیکنان جدیدی هم در سطح ملی جذب کردیم. این کمک می‌کند تیم روند رو به رشدش را بهتر انجام دهد.این را هم بگویم این بدنسازی که در حال حاضر انجام می‌دهیم من هیچ‌وقت در این سطح انجام نداده بودم.حتی در روزهایی که جوان بودم این قدر ندویده بودم.امیدارم امسال شرایط به شکلی رقم بخورد که فرم تیم عالی باشد، بتوانیم بازی‌های خوبی انجام بدهیم و هواداران را به استادیوم بیاوریم.» حالا شما قضاوت كنيد كه آيا آنچه تا كنون از استقلال ديده شده، كوچكترين سنخيتي با وعيده و وعيدهاي رحمتي داشته يا نه؟ كاپيتان استقلال به همين چيزها فكر مي‌كند كه اعصابش به هم ريخته. به خصوص كه رقباي حيثيتي او يعني پرسپوليس و تراكتور قلعه‌نويي، فصل را به خوبي آغاز كرده‌اند!

رحمتي نگران داربي

داربي تهران نزديك است و با توجه به شرايط استقلال، شايد هيچ‌كس به اندازه مهدي رحمتي نگران اين مسابقه نباشد. آبي‌ها شهرآورد قبلي را بدجوري به پرسپوليس باختند. بعد از آن بازي، رحمتي روي صفحه اينستاگرامش پستي منتشر كرد و در آن نوشت قول مي‌دهد قبل از اينكه دستكش‌هايش را بياويزد، استقلال انتقام اين شكست سنگين را بگيرد. حالا نتايج ضعيف و عملكرد بد آبي‌ها در كنار رودربايستي ناشي از آن قول باعث شده روحيه رحمتي آسيب‌پذيرتر از هر زمان ديگري باشد.