کد خبر: 189746
تاریخ: 9شهريور1395
کد خبرنگار: 235

لاریجانی: بعد از برجام شرایط کشور در حال تغییر است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از توافق هسته‌ای بیش از ۶۰میلیارد دلار خطوط اعتباری توسط برخی کشورها برای انجام پروژه‌ها در ایران باز شده‌است.

به گزارش وکیل ملت ، علی لاریجانی در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان با بیان اینکه بعد از برجام زمینه لازم برای سرمایه گذاری خارجی و داخلی در کشور مهیا شده است، افزود: مسئولان می توانند خارج از نقدینگی داخلی کشور از ظرفیت خطوط اعتباری هم استفاده کنند.  
 
وی با بیان اینکه ظرفیت های خوبی هم اینک برای کشور در حال فراهم شدن است، تصریح کرد: باید از شرایط موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شود.  
 
اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری‌ها به شرح زیر است:  
 
*بعد از توافق هسته ای شرایط کشور در حال تغییر است. جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در طرح های عمرانی کلید حل مسائل و توسعه اقتصادی کشور است و همه باید به سمت جذب سرمایه ها گام برداریم .  
 
*{ با اشاره به افتتاح سد کوچری گلپایگان} با افتتاح این سد مشکل آب شُرب دو شهر گلپایگان و خوانسار و چند شهر دیگر حل شد.  این پروژه به مشکل عجیب و غریبی تبدیل شده بود و در این مدت دولت های زیادی آمدند و رفتند و این پروژه همچنان باقیمانده بود.  
 
* پروژه های مختلفی معطل مانده بود.با دستور مقام معظم رهبری، همت مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء و مسئولان دیگر، این معضل حل و فضای جدیدی برای زندگی و فعالیت در این شهرها ایجاد شد.  
 
*در آستانه برنامه ششم توسعه، اگر مطالبات مردم به برنامه ششم برسد، در ردیف بودجه قرار می گیرد.  
 
*{با اشاره به پروژه قطار سریع السیر اصفهان- قم- تهران از محل فاینانس (سرمایه گذاری خارجی) چین} هزینه بسیاری از پروژه ها را می توانیم از منابع مالی خارجی تامین کنیم.  
 
*استفاده از توانمندی های بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در جمهوری اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است.  
 
* کارها را باید کمتر به بخش دولتی واگذار کرد.دولت توان اجرای این کارها را ندارد و واگذاری کارها به دولت به مصلحت کشور نیست .  
 
*برای استفاده از توان بخش خصوصی باید پروژه های جدیدی خلق شود تا بتوانیم از امکانات آنها استفاده کنیم.