کد خبر: 191261
تاریخ: 16شهريور1395
کد خبرنگار: 235

سکته قلبی سارق هنگام جدایی کابل برق از سیم/ مرگ مرموز مرد میانسال در 7 کیلومتری خودروی خود

راز مرگ مرد میانسال که در تحقیقات اولیه به نظر می‌رسید جنایتی رخ داده است با هوشیاری بازپرس جنایی فاش شد. تحقیقات نشان می‌دهد قربانی سارق کابل برق بوده که حین لخت کردن کابل‌های برق دچار ایست قلبی شده و جانش را از دست داده است.

ساعت 19:30 دقیقه شب گذشته بازپرس سید جواد حسینی در جریان کشف جسد مرد میانسالی توسط ماموران پاسگاه گوج گیر در نزدیکی مشهد قرار گرفت.

به دنبال این خبر بازپرس جنایی مشهد راهی محل حادثه شد. جسد در میان درختان گز قرار داشت و خودروی پرایدی در 7 متری جنازه پارک شده بود. بررسی های اولیه این طور به نظر می‌رسید که راننده خودرو سعی در مخفی کردن آن را داشته است.

در بازرسی‌های تیم بررسی صحنه جرم؛ مشخص شد که حدود دو روز از مرگ مرد میانسال می‌گذرد و به همین دلیل جسد دچار فساد نعشی شده بود. باتوجه به آنکه آثار ضرب و جرح روی جسد دیده نمی‌شد و از طرفی نحوه قرار گرفتن جنازه طوری بود که نشان می‌داد، قربانی سکته کرده است، فرضیه جنایت رنگ باخت.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان به هویت مرد میانسال را بدست آورده و داخل خودروی او و کنار جسد کابل‌های فشار قوی برق را کشف کردند و این احتمال از سوی بازپرس جنایی مطرح شد که مرد میانسال سارق کابل برق بوده و هنگامی که قصد لخت کردن کابل‌های برق را داشته سکته کرده است. از سویی تحقیقات نشان می‌داد که هیچ سرقتی رخ نداده است.

این احتمال زمانی به یقین تبدیل شد که درتحقیقات مشخص شد خانواده مرد میانسال 3 روز قبل اعلام فقدانی کرده و مرد میانسال سابقه بیماری قلبی داشته است.

بازپرس سید جواد حسینی دستور تحقیقات از نماینده شرکت برق را صادر کرد تا اعلام کند سرقتی صورت گرفته و شکایتی در خصوص سرقت احتمالی وجود دارد یا خیر.

جسد به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی انتقال داده شد.