کد خبر: 192232
تاریخ: 21شهريور1395
کد خبرنگار: 225

توصیه معاون آموزش و پرورش به مشارکت فعال سیاسی معلمان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خواستار مشارکت سیاسی فعال معلمان و دفاع از عملکرد و دستاوردهای دولت در شش ماهه پایانی فعالیت دولت تدبیر و امید شد.

حمیدرضا کفاش در همایش توجیهی برنامه پروژه ملی مهر توصیه‌هایی به تیم‌های اعزامی پروژه مهر به استان‌ها داشت و گفت: پرچم و سرود جمهوری اسلامی ایران نشانه استقلال، هویت و عزت ماست و بخصوص در مناطق مرزی و دوردست و طوایف مختلف بسیار مهم است، حتما توصیه کنید در روز بازگشایی مدارس سرود برگزار شود و پرچم به اهتزاز در بیاید.


وی افزود : در اهتزاز بودن پرچم جمهوری اسلامی در مناطق مرزی نشان دهنده هویت ملی و دینی ماست زیرا در برخی مناطق دوردست، مدارس تنها نهاد حاکمیتی هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شش ماهه پایانی دوره اول تدبیر و امید قرار داریم و شما به عنوان نمایندگان دولت به استان ها اعزام می شوید اظهار کرد: متاسفانه شبهه عدم دخالت در مسائل سیاسی بد تفهیم شده است. ما نماینده دولت هستیم و باید از عملکرد دولت به خوبی دفاع کنیم و در برابر تلاشهای دولت عکس‌العمل نشان دهیم.

کفاش تاکید کرد : آنچه باید مورد توجه و مراقبت قرار بگیرد، کشاندن مسائل شبه سیاسی به جریانات دانش آموزی و ورود بدون شناخت آنها به مقولات سیاسی است و در تربیت سیاسی دانش آموزان همین آگاهی دهی را دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: اما از معلمان که از بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند انتظار می‌رود مشارکت فعال سیاسی داشته باشند و به نظر می رسد باید در تریبون‌های رسمی تر برای دفاع از دستاوردهای دولت اقدام کنیم.

کفاش با بیان اینکه برخی ممکن است سخنان بی‌منطقی را مطرح کرده و به سیاسی کاری اشاره کنند که نباید به آن توجه کرد گفت: حداقل از دستاوردهای فرهنگی دولت در ابعاد مختلف صحبت کنیم و گزارش بدهیم و دفاع کنیم. در این مدت باقی مانده شاخصهای فرهنگی و تربیتی را استخراج و در بازدیدها از مدارس به ابزار یک دفاع منطقی و درست مجهز باشید.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: نکته دیگر درباره ارزیابی جامع است و آنچه از ارزیابان می‌خواهیم گزارش درباره همه بخش های آموزش و پرورش است تا بتوانیم نقایص کار را در بخش های مختلف احصاء و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.