کد خبر: 196478
تاریخ: 12مهر1395
کد خبرنگار: 225

ورود هویج به ادبیات دیپلماتیک از نوع ایرانی اش

اینکه شیمون پرز که بود و چه کرد ، اهمیتی ندارد و البته اهمیتش در این مقال منتفی است.

شیمون پرز رییس جمهور سابق اسراییل با توجه به اینکه جزو کسانی است که در رژیم صهیونیستی در جایگاه مخالف ادامه در گیری با فلسطینی ها قرار داده بود ، باعث می شد تا از او چهره ای مخالف جنگ و طرفدار صلح اعراب و اسراییل بسازد...


مع هذا فارغ از شخصیت و سوابق جنایاتکارانه شیمون پرز ، نحوه اعلام رسمی خبر درگذشت او از سوی سیمای جمهوری اسلامی و عنوان ساختن اینکه او نقش هویج را داشته است ، با ادب و نزاکت انسانی در تعارض است.


در روایات اسلامی به کرات عنوان شده است و حتی در قرآن کریم هم ذکر گردیده است که پیامبر پیروانش را از وهن خدایان کفار و مشرکین برحذر می داشتند و دلیل این امر به احتذار را چنین ذکر می فرمودند که با پرهیز از وهن خدایان مشرکین ، خدای خود را از در معرض توهین قرار گرفتن مصون می دارید.


و حالا اگر روزی یکی از مقامات نظام اسلامی دعوت حق را لبیک بگوید ، آیا می پسندیم که رسانه های رژیم اسراییل نیز از چنین عبارات و کلماتی بهره ببرند؟!
یکی از مطالبی که در محاکم انقلاب طی محاکمه متهمین به توهین و هتک مسئولان از زبان قضات می شنویم این است که شما (متهمین) ولو اینکه با مقامی مشکل یا دشمنی هم دارید ، حق توهین به او را نخواهید داشت!


البته این تعریض بسیار درست و قابل قبول است.....
هیچ مشکل و هیچ عقبه ای توجیه کننده ابراز وهن و هتک نخواهد بود.
از این جهت جای تاسف است که مجری توانا و با سابقه ای همچون جناب حیاتی در قرائت رسمی خبر زیر بار اَدای کلاماتی اینچنین وهن آلود می رود.....
در واقع اَدای توهین بیش از آنکه توهین شونده را زیر سوال ببرد ، توهین کننده را است که از چشم می اندازد....


جای تاسف عمیق است که صدا و سیما اینچنین خود را از چشم مخاطبینش می اندازد.