کد خبر: 196596
تاریخ: 12مهر1395
کد خبرنگار: 225

حرف‌های خواندنی آرش افشین بعد از یک سال سکوت

مهاجم استقلال ادعا می کند در این تیم همان بازیکنی می شود که همه از او انتظار داشتند.

آرش افشین بعد از پشت سر گذاشتن 2 سال سخت که به دلیل مشکل کارت پایان خدمتش و البته مصدومیت طولانی مدتش حالا به استقلال برگشته است تا بتواند با این روزهای طلایی در سال 2011 را تکرار کند. افشین در گفتگویی سکوت خود را شکست و در مورد ماجرای سربازی اش، مصدومیت خود و البته دوری از تیم ملی صحبت های جذابی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید:

سربازی من را خیلی اذیت کرد
در 2 سال گذشته ماجرای سربازی خیلی من را اذیت کرد. بعد از بازگشت به فولاد شرایط برای من عالی پیش می‌رفت و همه‌چیز خوب بود تا این‌که ناخواسته مجبور شدم به سربازی بروم. داشتیم آماده می‌شدیم که به باشگاه فولاد نامه زدند که من و بختیار نمی‌توانیم بازی کنیم. گفتند تا اطلاع ثانوی نمی‌توانیم بازی کنیم و اطلاع ثانوی شد پایان فصل.

هیچ‌کس اندازه من و بختیار ضرر نکرد
هیچ‌کس به‌اندازه من و بختیار از ماجرای کارت‌های پایان خدمت ضرر نکرد چراکه ما اول فصل محروم شدیم ولی سایر بازیکنان در نیم‌فصل محروم شدند. کلاً به خاطر جریمه‌ای که برای ما در نظر گرفته شد لیگ چهاردهم را از دست دادیم تا این‌که کار به لیگ پانزدهم کشید و من در ملوان خودم را آماده بازی کردم.

 

در ملوان کار را عالی شروع کردم
به خاطر شرایطی که پیش آمد یک سال از بهترین سال‌های فوتبالم که در شرایط سنی عالی قرار داشتم به خاطر سربازی از دست دادم. بعدازآن آماده شدم که برای ملوان بازی کنم. در هفته اول گل زدم و بهترین بازیکن هفته شدم. در 8 هفته 3 گل برای ملوان زدم اما بعدازآن مصدوم شدم و باید 4 ماه بیرون می‌نشستم که عملاً اتفاق‌هایی برای من افتاد که فصل برایم تمام شد.

شایعات من را نابود کرد
مصدومیت من به این دلیل بود که دریکی از تمرینات ملوان برخوردی داشتم که استخوان پایم مو برداشت اما برای من شایعه درست کردند که رباط پاره کردم، درصورتی‌که اصلا من تابه‌حال رباط صلیبی پاره نکرده‌ام. سوال من این است که چرا وقتی عده‌ای چیزی نمی‌دانند حاشیه‌سازی می‌کنند؟ متأسفانه شایعات من را نابود کرد و البته شاید دراین‌بین تقصیر خودم هم بود که حرفی نزدم و هیچ‌وقت نخواستم در مورد مصدومیتم صحبت کنم.

ماجرای مصدومیتی که خوب نشد
خیلی‌ها بدون اینکه موضوع را بدانند در مورد من حرف می‌زدند که او مصدومیت طولانی دارد که اصلا خوب نمی‌شود ولی آنها خیلی مسائل را نمی‌دانستند. من زمانی که مصدوم شدم یا باید عمل می‌کردم و یا زمان زیادی را صبر می‌کردم تا مصدومیتم خوب شود چون شکستگی زمان می‌برد تا خوب شود ولی در دبی دستگاهی وجود داشت که این مدت مصدومیت را در 15 روز خوب می‌کرد. شنیده بودم که کاوه رضایی پیش دکتر جورج در دبی رفته بود و کاملاً راضی بود. بعد از مشورت با دکتر نوروزی عکس پایم را پیش یک دکتر معروف در دربی فرستادم و او گفت که اصلا عمل نکنم و پایم را 15 روزه خوب می‌کند. خواستم برای درمان به دبی بروم ولی به دلیل مشکلاتی که برایم به وجود آمده بود اجازه خروج از کشور را نداشتم و به من اعلام کردند که تا پایان دوران سربازی‌ام باید در ایران بمانم.

به خاطر سربازی نیم‌فصل خانه‌نشین شدم
من می‌توانستم با یک درمان 15 روزه خیلی زود به میادین برگردم و به ملوان کمک کنم اما هرچقدر من و حمید خان استیلی تلاش کردیم که شرایط برای سفر من فراهم شود نشد که نشد. مصدومیتی که می‌توانست خیلی زود خوب شود 4 ماه من را خانه‌نشین کرد چراکه من باید صبر می‌کردم تا کارت پایان خدمت صادر شود و بعدازآن به دبی می‌رفتم. من‌بعدازآنکه به دبی رفتم 15 روزه مصدومیتم برطرف شد. به خاطر اینکه نمی‌توانستم به دبی بروم مجبور شدم 4 ماه در خانه بنشینم و هیچ کاری انجام ندهم.

 

دوران سربازی خیلی من را اذیت کرد
در دوران سربازی خیلی اذیت شدم. اتفاق‌های سربازی از یک‌سو و از آن مهم‌تر ماجرای مصدومیتم باعث شد که واقعا سختی زیادی بکشم اما حالا آماده هستم که همه‌چیز را جبران کنم. در این مدت اتفاق‌هایی برای من افتاد که باعث شد از فوتبال دور شوم.

دوری از تیم‌ملی من را دیوانه کرد

دوری از تیم‌ملی من را بسیار اذیت کرد و شاید باورتان نشود من تا مدتی مثل دیوانه‌ها شده بودم. در آخرین اردویی که در تیم‌ملی حضور داشتم و کی‌روش من را خط زد آن‌قدر ناراحت بودم که تا صبح گریه می‌کردم. بعدازآن هم نمی‌توانستم در اردوی تیم‌ملی حضورداشته باشم چراکه اگر یادتان باشد سربازها نمی‌توانستند از کشور خارج شوند. البته من روحیه‌ام را از دست ندادم همان‌طور که الان هم روحیه‌ام را از دست ندادم و مطمئن هستم دوباره به تیم‌ملی دعوت می‌شوم. در این مدت هم کسانی بودند که با من ادعای دوستی می‌کردند اما جواب تلفنم را هم ندادند. یک روز اسم آنها را می‌گویم تا شاید حداقل خجالت بکشند و از رفتارشان پشیمان شوند.

به خاطر پول به سپاهان نرفتم

من به خاطر پول به سپاهان نرفتم بلکه در آن زمان اتفاقی افتاد که فکر کردم احترامم باید حفظ شود. آن سالی که من از استقلال پیشنهاد داشتم هجمه‌ای در مورد من به راه افتاد که نمی‌شد به استقلال بروم. این را هم بگویم که همان پولی که استقلال به من می‌داد را سپاهان پرداخت کرد. این بار هم که به استقلال آمدم می‌توانید از آقای توفیقی بپرسید که به من گفتند تنها بازیکنی که قراردادش را از قبل نوشتیم و بدون مطرح کردن مسائل مالی آن را امضا کرد افشین بود.

به استقلال آمدم تا 2 سال را جبران کنم
من در تیم‌ملی سال 2010 با آقای منصوریان کارکرده بودم و ایشان را به‌خوبی می‌شناختم. به آقای منصوریان اطمینان کردم و فکر کردم می‌تواند به من کمک کند و دستم را بگیرد. به استقلال آمدم تا این 2 سال را جبران کنم. البته در این راه به کمک هواداران نیاز دارم، آنها در این مدت خیلی به من کمک کردند و پشتم بودند و از این به بعد هم به کمک آنها نیاز دارم.

 

به منصوریان اطمینان کامل دارم
 در تمرینات آماده هستم و این را می‌توانید از تمام بازیکنان تیم بپرسید. خیلی ناراحت بودم که نمی‌توانم بازی کنم ولی به آقای منصوریان اطمینان کامل دارم و اعتقاددارم ایشان صلاح من را به‌خوبی می‌دانند. کادرفنی استقلال می‌خواهند من با آمادگی کامل به میدان بروم و من هم تمام تلاشم را می‌کنم و تمرکزم را روی خواسته‌های فنی می گذارم که سرمربی استقلال از من می‌خواهد. بازهم از آقای منصوریان تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند و در بازی با ملوان بازی کردم، فکر می‌کنم عملکرد خوبی هم داشتم. تا این لحظه حتی یک جلسه تمرین را هم از دست نداده‌ام و انشاالله تلاش می‌کنم جواب اعتماد آقای منصوریان و هواداران را بدهم.

از بازگشت به انزلی احساس خوبی داشتم
 خیلی خوشحال بودم از این‌که بعد از مدت‌ها بازی کردم. البته در بازی‌های دوستانه بازی کرده بودم اما در بازی‌های رسمی شرایط کاملاً فرق دارد. از این‌که به انزلی برگشتم کاملاً خوشحال بودم چراکه در یک سال حضور در انزلی چیزی جز خوبی از مردم این شهر ندیده‌ام. به نظرم هم من خوب بازی کردم و هم استقلال خیلی خوب بود. بازهم از علی آقا ممنونم که به من اطمینان کردند.

همان آرش افشین قدیم می‌شوم
من به خودم اطمینان دارم و مطمئن باشید دوباره همان آرش افشین می‌شوم که همه از من انتظار دارند. مطمئن باشید که دوباره به‌روزهای خوبم برمی‌گردم و لطف آقای منصوریان و هواداران را جبران می‌کنم.

هرگز حرف از جدایی نزدم
من هرگز در روزهای نیمکت نشینی صحبتی در مورد جدایی نکردم و فقط تمرکزم روی تمرینات بود و هرروز جدی‌تر تمرین می‌کردم. به‌هرحال طبیعی بود تا با شرایط باشگاه بزرگی مثل استقلال آشنا بشوم کمی طول می‌کشید. الان هم فقط به موفقیت استقلال فکر می‌کنم، حالا چه یک دقیقه بازی کنم، چه 90 دقیقه و چه 20 دقیقه و فقط می‌خواهم آقای منصوریان و هواداران استقلال را راضی کنم. این را هم بگویم که من همیشه مدیون فولاد و هوادارانش هستم و فولاد خانه‌ام است. بسیار مردم خوب خوزستان و باشگاه فولاد را دوست دارم.