کد خبر: 197371
تاریخ: 17مهر1395
کد خبرنگار: 235
قاسمپور:

ضریب هوشی بازیکنان ایرانی بالا است

ابراهیم قاسمپور پیشکسوت فوتبال کشورمان مثل دیگر ایرانی‌ها از پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان خوشحال است و درباره این برد یک - صفر می‌گوید: «باید 3 امتیاز را می‌گرفتیم که این اتفاق رخ داد.

در نیمه نخست موقعیت‌های بیشتری داشتیم اما ازبکستان در نیمه دوم، بیشتر از ما به دنبال گل زدن بود؛ هرچند در اواخر نیمه دوم هم می‌توانستیم به حریف گل بزنیم. خیلی خوب بازی را کنترل کردیم و فشار بازی را از ازبکستان گرفتیم. در این بازی نمایشی ارائه کردیم که پشت آن یک تفکر دیده می‌شد. برای رفتن به جام جهانی نیازی نیست بازی زیبا به نمایش بگذاریم و فقط کسب امتیازات اهمیت دارد. ما هم تا به حال این کار را به خوبی انجام دادیم. امیدوارم در بازی بعد هم این اتفاق رخ بدهد.»
پیشکسوت فوتبال ایران درباره عملکرد شاگردان کارلوس کی‌روش در خط دفاعی هم می‌گوید: «این بازیکنان چند سالی است که در خط دفاعی کنار هم بازی می‌کنند و از هم شناخت دارند. آنها با یک برنامه‌ریزی خوب توانستند به خوبی نقاط ضعف را جبران کنند. دفاع ما بی‌نقص ظاهر شد.»
قاسمپور درباره بازی با کره‌جنوبی هم ابراز امیدواری می‌کند: «کره را هم در تهران شکست می‌دهیم. مقابل آنها در تهران موفق بودیم و از نظر روحی روانی هم در شرایط بهتری نسبت به این تیم هستیم. شاید آنها سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را نسبت به ما انجام بدهند اما کیفیت فوتبال ایران و ضریب هوشی بازیکنانش بهتر از تمام کشورهای قاره آسیاست.»