کد خبر: 266959
تاریخ: 6خرداد1397
کد خبرنگار: 235
یک میلیون دلار؛ بدون شرط

مامه تیام آب پاکی را روی دست استقلال ریخت

واقعیت می‌گوید که ماندن مامه تیام در استقلال، حداقل برای یک فصل بعد هم برای این مهاجم سنگالی خوب است و هم باشگاه استقلال.

تیام با ادامه همکاری‌اش در استقلال، فرصت درخشش در لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارد و استقلال هم از یک فوروارد تمام عیار بهره می‌برد. اتفاقاً اینطور که از صحبت‌های دوطرف برمی آید، هردو هم به ادامه همکاری تمایل دارند اما تا وقتی که بحث پول مطرح نشده باشد! برای تیام که پیشنهاد 3میلیون دلاری الکویت را دریافت کرده، سخت است با مبلغی کمتر از یک میلیون دلار به حضور در استقلال ادامه دهد. از سویی برای استقلال هم مقدور نیست که چنین مبلغی را به او بپردازد. همین گره کور است که امید برای توافق تیام با استقلال را به حداقل رسانده.

حاصل 9 ساعت مذاکره مدیرعامل و مسوول نقل و انتقالات باشگاه استقلال با مامه تیام، یک پاسخ کوتاه بود از سوی تیام: یک میلیون دلار، یک کلام!
البته برخلاف توافقی که پیش از سفر رضا افتخاری و پندار توفیقی به ترکیه صورت گرفته بود، شخص مامه تیام حاضر نشد به ترکیه برود و مدیر برنامه‌های او در جلسه با مسوولان استقلال حاضر شد. به گفته مسوولان باشگاه استقلال، این سه نفر از ساعت 7 صبح روز جمعه تا 4 بعدازظهر صحبت‌های مفصلی با نماینده این بازیکن داشته‌اند و باز هم به گفته مسوولان باشگاه به شدت درباره مبلغ قرارداد با او راه آمده‌اند و پیشنهادهای خوبی را در اختیارش قرار داده‌اند.
پندار توفیقی، مسوول نقل و انتقالات باشگاه در پستی که در صفحه شخصی‌اش گذاشت، در شرایطی که تأکید کرده بود در پرواز برگشت به ایران است، درباره مذاکره با مدیر برنامه‌های تیام اینطور نوشته: «بامداد گذشته ساعت 3:30 با هماهنگی با تیام و مدیر برنامه‌های جدیدشون به همراه مدیرعامل و یکی از حامیان بزرگوار باشگاه به استانبول آمدیم. ساعت 6 رسیدیم و از ساعت 7 جلسه در هتل با مدیر برنامه ایشون تشکیل شد. لازمه عرض کنم که برای تیام و مدیرشون پرواز و هتل گرفتیم و تا قبل از سفر هم چک کردیم که حتماً بیایند ترکیه. متأسفانه تیام نیامد و دلیلش رو اخذ ویزای مکه و... اعلام کرد که ما به حرمت همکاری سکوت کردیم. بهترین شرایط ممکن رو به خاطر هوادارای باشگاه با انعطاف کامل به ایشون و مدیرشون پیشنهاد دادیم و الان منتظر پاسخ تیام هستیم.»
توفیقی در بخش دیگری از پست خود تأکید کرده: «یا پیشنهاد تاریخی باشگاه استقلال رو با خیل هواداران عاشق و حضور در مراحل پایانی جام باشگاه‌های آسیا می‌پذیرند و یا دلارهای نفتی باد آورده عربی... تیام در آستانه تصمیم جدی حرفه‌ای خود قرار دارد و فراموش نمی‌کند دلیل این همه موفقیت، یکدلی و حضور همبازی‌های قدرتمندش در تیم استقلال بوده و از همه مهم‌تر حمایت روحی، روانی و مالی هواداران عاشق و حامیان باشگاه استقلال.»
نکته قابل توجه اما این است که در پیشنهاد باشگاه استقلال به تیام، مبلغ 60 هزار دلار به قرارداد سال دوم او اضافه شده است و به او اعلام شده اگر استقلال بتواند قهرمان آسیا، لیگ برتر و جام حذفی شود و او بتواند آقای گل لیگ برتر شود قرارداد این بازیکن تا یک میلیون و 50 هزار دلار افزایش پیدا می‌کند.
این موضوع اما مورد قبول تیام قرار نگرفته و این بازیکن اعلام کرده است که در صورتی که باشگاه استقلال به صورت خالص یک میلیون دلار به او پرداخت کند، این بازیکن در جمع آبی‌ها ماندنی خواهد شد تا شانس خود را برای آقای گلی در آسیا امتحان کند.
ایجنت رسمی تیام که با مدیران استقلال مذاکره کرده بود در این رابطه گفته: «اول بگویم وقتی با یک بازیکن مذاکره می‌کنی مهم نیست باشد یا نه چون نماینده تیام در این جلسه حضور داشته است و طبیعی است که هر توافقی صورت بگیرد رسمی است.»
او در مورد پیشنهاد نجومی باشگاه استقلال به تیام هم تأکید داشته: «پیشنهاد خوبی به تیام ارائه نشده است. پیشنهاد آنها قرارداد سال پیش است به اضافه 60 هزار دلار پول اضافی ولی با آپشن‌هایی که در آن در نظر گرفته شده است به یک میلیون و 50 هزار دلار می‌رسد، در پیشنهاد باشگاه استقلال آمده است اگر آقای گل بشوی، قهرمان لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا بشوی این رقم پرداخت می‌شود.»
به گفته او اولویت تیام استقلال است و حاضر است از پیشنهاد 3 برابر بیشتر الکویت بگذرد و با یک میلیون دلار در استقلال بماند. همچنین ایجنت رسمی تیام تاکید می‌کند که این بازیکن از لیگ عربستان هیچ پیشنهادی ندارد.
حالا با این شرایط و با توجه به اینکه مدیر برنامه‌های این بازیکن تأکید کرده که پیشنهاد استقلالی‌ها به تیام چندان پیشنهاد خوبی به حساب نمی‌آید، بعید است که تیام با این شرایط حاضر به توافق با استقلال شود. او تنها در شرایطی حاضر به ماندن است که استقلال بدون هیچ شرط و شروطی، یک میلیون دلار خالص به او بدهد. مبلغی در حدود 4 میلیارد تومان!