کد خبر: 269766
تاریخ: 11تير1397
کد خبرنگار: 225

خواب زمستانی مسئولان در بی آبی تابستانی خرمشهر

مسئولان سال هاست در خواب زمستانی به سر می برند و محیط زیست را کلا فراموش کرده اند محیط زیستی که حالا باید تاوانش را مردمی بی گناه بدهند ، و حالا از این خواب زمستانی و ضعف مدیریت رسانه های خارجی نهایت استفاده را کردند و با خبر های دروغ و شایعه سازی و همچنین از تکنیک استفاده از خبرهای سیاه با متوجه به اهمیت و داغ بودن موضوع این بحران را تبدیل به موضوع امنیتی کردند

  در روز های اخیر شاهد سختی های فروان مردم خرمشهر هستیم که متاسفانه نشات گرفته از ضعف سال ها عدم مدیریت د منابع آب و محیط زیست کشور است .. امروز خرمشهر شاهد بی آبی است اما واقع گرانه به این موضوع بپردازیم به این نتیجه می رسیم که به زودی این موضوع به سراسر ایران سرایت خواهد کرد و یک موضوع غیر سیاسی تبدیل به بحران امنیتی خواهد شد و متاسفانه از این ضعف ها ی مسئولان غیر متخصص ، شبکه های بیگانه مانند حداکثر استفاده را می کنند و با انتشار قرادادهای دروغی فروش آب به کشور های دیگر داغ بی آبی مردم خرمشهر را بیشتر می کنند و باید این موضوع را از چند زاویه بررسی کرد .. متاسفانه عدم اهمیت موضوع محیط زیست در دولت های مختلف از ابتدای انقلاب تا کنون باعث شد ایران با بحران کم آبی و خشکسالی روبرو شود که برای نشان دادن عدم اهمیت کافی است به بودجه اختصاص یافته از ابتدا تا کنون نگاهی بیاندازیم بودجه چند میلیارد تومنی که فققط حقوق کارمند ها را تامین می کرد و دیگر خبری از احیای محیط زیست ، برنامه ریزی کلان برای مدیریت آب وجود نداشت زیرا انگاری دولت هر کسی را جایی برایش نداشتند به این سازمان می فرستاند و غیر متخصص ترین افراد را به تخصصی ترین سازمان ممکن فرستاند و امروز نتیجه اش را می بینیم . در این زمینه اصول گرا و اصلاح طلب و ... نداریم در همه ی شان یک موضوع مشترک بود و ان اینکه محیط زیست ارزش ندارد ..
اما این موضوع صرفا به دولت ها بر نمی گرد به نمایندگان مجلس هم ربط دارد پا فشاری بر موضوعی کردند که نتیجه اش خشک سالی و بی آبی شده است .. وقتی جای نمایندگان با تحصیلات محیط زیستی در بهارستان خالی است معلوم است در اخر یک موضوع  مهم و غیر سیاسی به راحتی تبدیل به یک بحران می شود که دولت از حل کردنش نا توان شده است ..
استادان دانشگاهی که سالهاست می زنند که بحران محیط زیستی را جدی بگیریم اما گوش شنوایی وجود نداشت که نداشت ... بیچاره مردم آبادان و خرمشهر یک روز ریزگرد و روز دیگر بی آبی وسط تابستان را تجربه می کنند واقعا مسئولان چطور می توانند شب با خیال راحت بخوابند و مردم خرمشهر در گرما برای بی آبی شب زنده داری کنند ..
مسئولان سال هاست در خواب زمستانی به سر می برند و محیط زیست را کلا فراموش کرده اند محیط زیستی که حالا باید تاوانش را مردمی بی گناه بدهند ، و حالا از این خواب زمستانی  و ضعف مدیریت   رسانه های خارجی نهایت استفاده را کردند و با خبر های دروغ و شایعه سازی و همچنین از تکنیک استفاده از خبرهای سیاه با متوجه به اهمیت و داغ بودن موضوع این بحران را تبدیل به موضوع امنیتی کردند و از آنجایی که اعتماد به رسانه ی ملی  به دلیل جانب داری های بی دلیل کم شده است مردم خبر هایشان را از فضای مجازی دریافت می کنند و دست به دست  می چرخانند که متاسفانه تاثیرگذاری زیادی هم دارد آیا صدا و سیما نباید رویه ی خود را عوض کند و رسانه ی مردم هم باشد ؟
سیستم آموزشی ضعیف کشور هیچگاه موضوع محیط زیست و بی آبی برایش مهم نبود و  به کودکان و خانواده ها آموزش نداد که چطور از منابع محیط زیستی ،  آب های سطحی و عمیق کشور استفاده کنیم و به جای این که فارغ التحصیلان صرف جو را در این زمینه به جامعه تحویل دهد افرادی را پرورش داد که محیط زیست بی اهمیت ترین موضوع برایشان شد . امروز متاسفانه کشور های بی آب هم این مساله خیلی خوب مدیریت می کنند اما مسئولان آب در خانه و استخرشان پر باشد یعنی همه چیز درست است یکی از ساختمان ولنجکش می گوید همه چیز درست است و آن یکی هم با پول های چند هزار میلیاردی  مردم در کانادا و .. به مردم ما می خندد .. راستی یک سوال فقط یک سوال شب ها می توانی آسوده بخوابی وقتی مردم میهنت تشنه ی جرعه ی آب هستند ؟