کد خبر: 281239
تاریخ: 5آبان1397
کد خبرنگار: 235

خبر خوش در مورد دریافتی معلمان خرید خدمات آموزشی

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش از تخصیص ردیف اعتباری ویژه معلمان خرید خدمات آموزشی و به روز شدن دریافتی آنها خبر داد.

علی اللهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی با توجه به ردیف اعتباری ویژه‌ای که برای این منظور در سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال تحصیلی جدید ردیف اعتباری ۳۰۰ میلیارد تومانی برای معلمان خرید خدمات آموزشی در نظر گرفته شده است حقوق آنها در سال تحصیلی جاری به روز خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش از این حقوق سرباز معلم‌ها و حق‌التدریسی‌ها را به روز کردیم و اکنون قصد داریم تا حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی هم به روز شود و با توجه به ردیف بودجه محقق خواهد شد نهایتا احتمال دارد این موضوع با یک ماه تاخیر به نتیجه برسد.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش بیان کرد: البته به معلمان خرید خدمات آموزشی بدهی ۴ماهه‌ای از اسفند تا خرداد داریم که به تدریج این بدهی با توجه به تخصیص‌هایی که دریافت می‌کنیم، پرداخت خواهد شد برای سال تحصیلی جدید هم مشکلی نخواهیم داشت چرا که اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی با توجه به محاسبات تعداد نیروی برای پرداخت حقوق مهر تا اسفند معلمان پیش‌بینی شده بود.

اللهیار ترکمن با اشاره به اینکه انتظار می‌رود تا پایان سال تحصیلی مشکل پرداختی برای معلمان خرید خدمات آموزشی وجود نداشته باشد، گفت: برای اینکه مشکلی در پرداخت‌ها وجود نداشته باشد با توجه به تخصیص‌هایی که می‌گیریم تهاتر می‌کنیم تا حقوق معلمان خرید خدمات آموزشی به روز باشد و مشکلی از این جهت نداشته باشیم.