کد خبر: 35278
تاریخ: 29مهر1394
کد خبرنگار: 235

مسمومیت 185 نفر در چالوس

سخنگوی اورژانس کشور از مسمومیت 185 تن در شهرستان چالوس خبر داد.

وکیل ملت "مجتبی خالدی"، در گفت‌وگویی در این‌باره گفت: از ساعات آغازین روز گذشته مراجعات تعدادی از ساکنان چالوس به دو بیمارستان رازی و طالقانی آغاز و در آنان علایم مسمومیت مشاهده شد.

وی با بیان اینکه ابتدا حدود 40 نفر به بیمارستان مراجعه کردند، اظهار کرد: تا پایان روز 185 تن به دلیل مسمومیت به این دو بیمارستان مراجعه کرده، تحت درمان قرار گرفتند که همه این افراد بجز 14 نفر در حال حاضر از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

خالدی ادامه داد: در حال حاضر 14 نفر در بیمارستان تحت نظارت هستند البته در مورد وضعیت این افراد جای نگرانی وجود نداشته و طی یکی دو روز آینده از بیمارستان مرخص خواهند شد.

سخنگوی اورژانس کشور درباره علت مسمومیت این افراد، اظهار کرد: برخی از این افراد ادعا کردند که عصر روز بیست‌وهفتم مهرماه و بعد از نماز مغرب و عشاء در یکی از مراکز عزاداری غذایی را مصرف کرده و پس از آن دچار مسمومیت شده‌اند اما تا زمانی که جواب نمونه‌ها به دست ما نرسد نمی‌توان اظهارنظر قطعی کرد که آیا غذای نذری باعث مسمومیت این افراد شده یا عامل دیگری وجود داشته است.

خالدی با اشاره به اینکه هفته آینده جواب نمونه‌برداری و دلیل قطعی مسمومیت این افراد اعلام خواهد شد، اظهار کرد: البته مشکل حادی در این زمینه وجود نداشت.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه در محرم امسال نسبت به سال گذشته تعداد مسمومیت‌های غذایی کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در سال جاری بجز این یک مورد و موردی دیگر که حدود 30 نفر دچار مسمومیت شده‌اند مورد دیگری نداشتیم.  

 

 

ایسنا