کد خبر: 35979
تاریخ: 1آبان1394
کد خبرنگار: 235

ورود سامانه بارشی از شمال غرب کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: از روز دوشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

به گزارش وکیل ملت احمد وظیفه  با بیان این مطلب ادامه داد: برای جمعه غروب و شنبه در شرق کشور وزش باد، گاهی گرد و خاک نیز پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: بعداز ظهر روز شنبه در استان های جنوبی کشور مانند هرمزگان،جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر،وزش باد و در بعضی ساعات رگبار و رعد وبرق رخ خواهد داد.

وی با بیان این مطلب که از روز دوشنبه شاهد ورود سامانه باران زا به کشور خواهیم بود، افزود: از لحاظ دمایی افزایش نسبی دما تا روز دوشنبه در غالب مناطق کشور پیش بینی میشود،از روز دوشنبه نیز سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

وظیفه همچنین درباره وضعیت هوای استان تهران افزود: آسمان تهران امروز کمی ابری و در ارتفاعات با افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد مواجه خواهد بود.

وی افزود: بیشینه و کمینه دمای هوا نیز امروز در تهران 22 و 11 درجه سانتی گراد است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در خاتمه گفت: همچنین آسمان استان تهران در روزشنبه (دوم آبان ماه)، صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی ،در روز یک شنبه(سوم آبان ماه) نیز کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی با بیشینه و کمینه دمای 22 و 12 و 24 و 13 درجه سانتیگراد خواهد بود.    

 

 

مهر