کد خبر: 41895
تاریخ: 10آبان1394
کد خبرنگار: 235

بارش برف در جنوب و مرکز استان اردبیل

بارش برف همراه با کولاک از ساعات بامداد امروز بیشتر مناطق استان اردبیل از جمله محورهای کوهستانی استان در جنوب و مرکز را فراگرفت.

به گزارش وکیل ملت بارش برف همراه با کولاک موجب یخبندان سطح جاده در گردنه الماس واقع در محور خلخال به اسالم و خلخال به پونل شده و رانندگان عبوری از این گردنه را وادار به استفاده از زنجیر چرخ کرد.
رییس اداره راه و شهرسازی خلخال گفت: به رغم بارش برف در تمام راه های ارتباطی شهرستان با تلاش ماموران راهداری این اداره همه
جاده های برفگیر بین شهری و روستایی این شهرستان برفروبی و بازگشایی شده و تردد خودروها در آنها جریان دارد.
علی نادری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به علت بارش برف همراه با کولاک و محدودیت دید در گردنه الماس عبور از این گردنه با کمک زنجیر چرخ و با احتیاط صورت می گیرد.
فرامرز فرض الله پور ، رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از کاهش هفت درجه ای دمای هوای امروز نسبت به روز گذشته خبرداد.
وی گفت: با جایگزین شدن برف به جای باران دمای هوای صبح امروز خلخال به دو درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.
گزارش خبرنگاران ایرنا از اردبیل ، نیر ، نمین ، سرعین و مشگین شهر نیز حاکیست بارش برف در این مناطق موجب کاهش محسوس دمای هوا شده و ارتفاع برف در برخی از این مناطق به پنج سانتی متر می رسد.
مرکز اطلاع رسانی راه های اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز اعلام کرد: باوجود بارش برف تمام راه های ارتباطی این استان باز بوده و تردد خودروها به دلیل لغزنده بودن سطح راهها با احتیاط و در برخی جاده ها با استفاده از زنجیر چرخ صورت می گیرد.
شهرستان خلخال در 105 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

 

 

ایرنا