حاشیه های حضور ایت الله هاشمی رفسنجانی در صدا و سیما//رسانه ملی بار دیگر سخنان هاشمی را زیر تیغ سانسور برد

وکیل ملت: پس از اعلام عدم احراز صلاحیت ایت الله هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری 92 و حمایت ایشان از دکتر روحانی که منجر به سونامی بزرگی در کشور در حمایت از دکتر روحانی شد نهایتا به پیروزی دولت تدبیر و امید انجامید. اعلام کاندیداتوری ایشان برای مجلس خبرگان رهبری نیز یکبار دیگر موجی از امید و شادی را در دل دوستان و دلسوز واقعی انقلاب و نگرانی و اضطراب را در دلواپسان افراطی ایجاد کرد.

تاریخ انتشار: 23بهمن1394|19:33

حاشیه های حضور ایت الله هاشمی رفسنجانی در صدا و سیما//رسانه ملی بار دیگر سخنان هاشمی را زیر تیغ سانسور برد
| کد خبر: 100762

🔵پس از اعلام  عدم احراز صلاحیت ایت الله هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری 92  و حمایت ایشان از دکتر روحانی که منجر به سونامی بزرگی در کشور در حمایت از دکتر روحانی  شد  نهایتا به پیروزی دولت تدبیر و امید انجامید. اعلام کاندیداتوری ایشان  برای مجلس خبرگان رهبری نیز یکبار دیگر موجی از امید  و شادی را در دل دوستان و دلسوز واقعی انقلاب و نگرانی و اضطراب را در دلواپسان افراطی ایجاد کرد.

🔵آنان که با هر اشاره ایت الله هاشمی دلشان به لرزه و دلهره می افتد و با کوچکترین بهانه و حتی بدون بهانه از ترس محبوبیت و نفوذ کلامش کمر به تخریب  و توهین او می بندند. تا هم قدری از عقده های درونی و عصباینت خود بکاهند و هم شاید بتوانند نفوذ کلام و محبوبیتش را در نزد افکار عمومی کم کنند و مانع توفیقات این مرد بزرگ انقلابی و بصیر و یارانش در انتخابات هفتم اسفند ماه شوند.

🔵به هر حال پس از طی دوره پر اضطراب و فراز و نشیب رسیدگی به صلاحیتها، سرانجام در این دوره از انتخابات خبرگان، آیت الله هاشمی تایید صلاحیت شد.

🔵شاید برای مجلس خبرگان ادعای کهولت سن با وجود افراد مسن تر!! نزد افکار عمومی دیگر به هیچ وجه پسندیده و قابل قبول نبود.

🔵در مراسم قرعه کشی که در صدا و سیما انجام شد قرعه بر این قرار گرفت تا در روز سه شنبه بیستم بهمن ماه ایت الله هاشمی راس ساعت 9:30 صبح در استودیو شهدای رادیو ظاهر شود و پس از ده سال سانسور و انزوای خبری کامل در رسانه ملی!!ریس مجمع تشخیص مصلحت نظام از دریچه دوربین های تلویزیون مستقیما با مردم سخن بگویند.

🔵پس از هماهنگی های لازم روز بیستم بهمن ماه ایت الله هاشمی در استودیو حاضر شد و پس ازخوش و بش با دبیر ستاد انتخابات سازمان و نماینده دادگستری در این ستاد و عوامل اتاق فرمان و ضبط برنامه ، روبروی دوربین ها با مردم و طبق معمول برای مردم و درد و دل آنها و نقش بی بدلیشان در انقلاب سخن گفت.

🔵بر اساس قرار قبلی قرار شد ایشان 18 دقیقه خطاب به مردم سخن بگوید و کارگردان تلویزیونی برنامه، ده دقیقه و پنج دقیقه پایانی را با اشاره به سخنران اطلاع دهد.

🔴ولی متاسفانه تا پایان اشاره ای برای اعلام وقت ایشان نشد.

🔵 ایت الله هاشمی بیست و سه دقیقه و نیم سخنرانی کرد و جالب است در پایان برنامه وقتی به کارگردان گفتم چرا زمان را طبق معمول همه کاندیداها و قرار قبلی اعلام نکردید" سکوت " کرد.

🔵شاید برای من جوابی نداشت و احتمالا می خواستند ایشان بیشتر از حد معمول سخن بگوید تا دستشان برای حذف بخشی ازسخنانش باز باشد.

🔵به هر حال پس از اتمام ضبط برنامه با اتاق تدوین رفتم و با همکاری تدوین گر و مدیر برنامه ها 18 دقیقه از سخنان ایشان را با حفظ همه محورهای سخنرانی انتخاب و تحویل سازمان دادم.

🔵انشالله که در کمیسیون ممیزی این سخنرانی دچار تغییر نشود و بدون کم و کاست به طور کامل پخش شود.

🔵متاسفانه در اخرین لحظات که این متن را نوشتم متوجه شدم که سخنان ایشان دچار سانسور شده  و بخش هایی از نطق ایشان را حذف کردند.

🔵خوشبختانه متن کامل و سانسور نشده این سخنان در روزنامه ها و سایت ها قابل دسترسی است.

رضا سلیمانی مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top