تاریخ انتشار: 25بهمن1394|20:09

| کد خبر: 102091

دانشجویان برای ثبت‌نام از اعتبار دانشگاه خارجی مطمئن شوند

وکیل ملت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دانشجویان قبل از ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور از معتبر بودن دانشگاه های مورد نظر اطمینان پیدا کنند، گفت: با توجه یه اینکه شورای بررسی در تمامی دانشگاه های سراسر کشور وجود دارد برنامه های درسی و نوع پوشش تحصیلی دانشجویان خارج از کشور ارزیابی می‌شود.

محمد فرهادی در حاشیه مراسم تجلیل از نفرات برتر آزمون سراسری و المپیاد علمی – دانشجویی کشور سال 94 که امروز در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد در پاسخ به خبرنگار جامعه میزان، مبنی بر اینکه برخی مدارک دانشگاهی که دانشجویان از کشورهای دیگر اخذ میکنند مورد تأیید وزارت علوم قرار نمی گیرند آیا دستور العمل یکسانی برای ارزیابی این مدارک در وزارت علوم وجود دارد، اظهار کرد: با توجه یه اینکه  شورای بررسی در تمامی دانشگاه های سراسر کشور وجود دارد برنامه های درسی و نوع پوشش تحصیلی دانشجویان خارج از کشور ارزیابی می‌شود.

وی ادامه داد: دانشجویان ایرانی بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه های خارج از کشور رتبه‌بندی می‌شوند و اسامی دانشگاه‌هایی که مورد تایید وزارت علوم نیستند در سایت وزارت علوم اسامی ثبت شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مطرح کرد: بهتر است دانشجویان قبل از ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور  از معتبر بودن دانشگاه‌های مورد نظر اطمینان پیدا کنند.

فرهادی در رابطه با طرح آمایش آموزش عالی گفت: طرح آمایش آموزش عالی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم کردیم ولی گستردگی رشته‌های دانشگاه‌های تحت نظارت وزارت علوم، نیاز به بررسی بسیاری دارد و به همین دلیل، به استان نیازها بررسی و رشته‌های تحصیلی موجود مورد مطالعه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ساماندهی آموزش عالی در قالب طرح آمایش، مدنظر است، اظهار کرد: بازنگری بسیاری از رشته‌ها به پایان رسیده است، به طوری که درصد سرفصل دروس رشته‌های فنی ـ مهندسی، 90 درصد در رشته‌های کشاورزی و 50 درصد در رشته‌های علوم پایه بازنگری صورت گرفته است.

فرهادی ادامه داد: در علوم انسانی نیز بحث کاربردی کردن را درنظر داریم که باید این مسئله هم ساماندهی شود.

وزیر علوم با اشاره به گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و بحث کارآفرینی عنوان کرد: آموزش عالی بیشتر از اینکه در بحث کارآفرینی بدهکار باشد، مدعی است و با توجه به رشد اقتصادی 8 درصد، باید بتوانیم بر روی نیروی انسانی سرمایه‌گذاری کنیم تا میزان اشتغال مناسبی هم داشته باشیم.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

على
|
26بهمن ماه 1394
0
0
سلام

درصد رشته‌های فنی ـ مهندسى از قلم افتاده است.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top