جزییات جدید از افشای رابطه نزدیک 30 ساله پاپ سابق با یک زن متاهل+تصاویر

وکیل ملت: صدها نامه و عکس متعلق به ژان پل دوم، رهبر پیشین کاتولیک‌های جهان که به رابطه نزدیک او با یک زن متاهل مربوط می شود در اختیار بی‌بی‌سی قرار داده شده است.

تاریخ انتشار: 27بهمن1394|00:47

جزییات جدید از افشای رابطه نزدیک 30 ساله پاپ سابق با یک زن متاهل+تصاویر
| کد خبر: 102814

به نقل از بی بی سی، براساس این مدارک، این رابطه بیش از ۳۰ سال ادامه داشته و نامه های ژان پل دوم به" آنا ترزا تی‌مینیتسکا" که یک فیلسوف آمریکایی لهستانی تبار بود در کتابخانه ملی لهستان سالها دور از دسترس عموم نگهداری می‌شده است.
افشای رابطه نزدیک 30 ساله پاپ سابق با یک زن متاهل

دوستی بین این دو در سال ۱۹۷۳ میلادی آغاز شد. در آن سال خانم تی‌مینیتسکا با کاردینال کارل وُیتیوا که بعدا به نام ژان پل دوم پاپ شد درباره کتابی که او با موضوع فلسفه نوشته بود، تماس گرفت. سپس خانم تی‌مینیتسکا ۵۰ ساله برای بحث و گفتگو درباره این کتاب از آمریکا به لهستان رفت.پس از آن بود که این دو مکاتبه با یکدیگر را آغاز کردند.

در ابتدا نامه های پاپ جنبه رسمی داشت، اما با عمیق تر شدن دوستی این نامه‌ها بیشتر جنبه شخصی بخود گرفت و این دو بعدا تصمیم گرفتند که بر روی نسخه کاملتری از کتاب پاپ با هم کار کنند.

آنها پس از آن بارها با هم ملاقات کردند و گاه این دیدارها با حضور منشی پاپ صورت می گرفت و گاه به تنهایی اما هیچ گونه گمانه زنی که حاکی از نقض تعهد پاپ سابق به تجرد باشد، دیده نمی شود.


درسال ۱۹۷۴، پاپ نوشت که او ۴ نامه خانم تی‌مینیتسکا را در که در یک ماه به او نوشته شده بود به دلیل آن که "بسیار با معنا و بسیار شخصی بود" بار دیگر خوانده است.


تصاویر مربوط به ارتباط پاپ با خانم تی‌مینیتسکا، عکس هایی را شامل می‌شود که تا کنون هرگز در معرض دید عموم قرارنگرفته است.در این عکس‌ها پاپ در حال استراحت و در آرامشی کامل دیده می شود.

افشای رابطه نزدیک 30 ساله پاپ سابق با یک زن متاهل
او از تی‌مینیتسکا دعوت کرده بود که همراهش در راهپیمایی ها و تعطیلات برای اسکی باشد.این خانم حتی در سفرهای گروهی با پاپ همراه بود.


بی‌بی‌سی می افزاید که هیچ نامه ای از خانم تی‌مینیتسکا مشاهده نکرده است و تصور می‌شود که کپی نامه های تی‌مینیتسکا هم در این آرشیو موجود باشد.


تی‌مینیتسکا مجموعه مکاتبات را در سال ۲۰۰۸ میلادی یعنی 6 سال قبل از مرگش به کتابخانه ملی لهستان فروخت.اما نامه‌های خانم تی‌مینیتسکا به پاپ در میان نامه‌هایی که در اختیار بی‌بی‌سی قرار داده شده، دیده نمی شود.


کتابخانه ملی لهستان دراختیار داشتن این نامه‌ها را تایید نکرده است. این مدارک وجهه ای از شخصیت ژان پل دوم نشان می دهد که کمتر دیده شده است.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top