مرد جوانی چندی قبل با مراجعه به کلانتری نازی‌آباد به مأموران اعلام کرد: «به بهانه استخدام در یک پاساژ تجاری در منطقه نازی‌آباد، از طریق تماس با شماره درج‌شده در آگهی استخدامی، با جوانی حدودا ٣٠ساله آشنا شدم اما وی در یک لحظه، با استفاده از اعتماد من اقدام به سرقت کارت عابربانک و برداشت همه پول داخل حساب به مبلغ دو‌ میلیون ‌و ٥٠٠ ‌هزار تومان کرد».

مال‌باخته پس از معرفی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «روز ٢٣ آذر در محدوده بازار تهران، با یک آگهی استخدام با این مضمون برخورد کردم: «به دو نفر نگهبان با حقوق مناسب نیازمندیم – ساعت تماس: ١٥ الی ٢٠». با شماره‌تماس درج‌شده در آگهی تماس گرفتم. به من اعلام شد آگهی برای استخدام نگهبان یک پاساژ تجاری در منطقه نازی‌آباد است و به این بهانه، فردی با من قرار ملاقات گذاشت.

 در زمان ملاقات، جوانی حدودا ٣٠ساله با خودرو پژو ٤٠٥ نقره‌ای‌رنگ به سر ملاقات در محدوده بازار نازی‌آباد آمد. این شخص بیان کرد: «برای استخدام نیاز است تا به‌عنوان ضمانت حساب، یک عابربانک به نام خودم و با موجودی حداقل دو‌ میلیون ‌و ٥٠٠‌ هزار تومان به همراه یک سفته دو‌ میلیون‌تومانی تحویل دهم.

زمانی‌که موارد مورد نیاز برای استخدام را تهیه کردم، مجددا با این شخص تماس گرفتم و او این‌بار مقابل یک پاساژ تجاری در محدوده بازار نازی‌آباد با من قرار ملاقات گذاشت. در زمان ملاقات دوم که روز ٢٨ آذر انجام شد این شخص پس از گرفتن کارت عابربانک، کسب اطمینان از وجود پول در حساب و اطلاع از شماره رمز‌کارت، به بهانه گرفتن عکس پرسنلی در مقابل یک عکاسی توقف کرد و از من خواست برای گرفتن عکس به همراه وی از ماشین پیاده شوم که به محض پیاده‌شدن، ناگهان او درهای خودرو را قفل کرد و به‌سرعت از محل متواری شد».

کارآگاهان با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، به بررسی پرونده‌های مشابه پرداختند و موفق به شناسایی تعداد دیگری از مال‌باختگانی شدند که همگی آنها به این شیوه و شگرد و تحت عنوان استخدام نگهبان برای کار در یک پاساژ تجاری توسط راننده یک دستگاه خودرو پژو ٤٠٥ نقره‌ای مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند. تعدادی از این شکات پس از مراجعه به پایگاه هفتم پلیس آگاهی، بیان کردند متهم پرونده به بهانه‌های مختلف ازجمله گرفتن عکس، تهیه تصویر از مدارک شناسایی و... آنها را از ماشین پیاده و پس از متواری‌شدن از محل، موجودی حساب‌های آنها را (به صورت میانگین پنج ‌میلیون تومان) برداشت کرده است.

حتی یکی از مال‌باختگان در اظهاراتش بیان کرد در حساب عابربانک وی مبلغ ٢٢‌ میلیون ‌و ٥٠٠ ‌هزار تومان پول موجود بود که همه این پول، در چند نوبت برداشت شده است.  کارآگاهان در گام بعدی اقدام به چهره‌نگاری از متهم پرونده کردند و درنهایت با بهره‌گیری از اطلاعات موجود از سوابق مجرمان سابقه‌دار، موفق به شناسایی یکی از افراد سابقه‌دار به نام «امیر. الف» شدند که از سال ٨٨ تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف «سرقت مقرون به آزار»، «تحصیل مال نامشروع» و «کلاهبرداری» دستگیر و روانه زندان شده بود.

مأموران با توجه به بلامکان‌بودن متهم، اقدام به شناسایی کامل خودرو او کردند و تصویر متهم به همراه مشخصات خودرو پژو ٤٠٥ نقره‌ای رنگ در اختیار کلانتری‌های جنوب و جنوب‌غرب تهران قرار گرفت.

مأموران کلانتری نازی‌آباد چند روز پیش حین گشت‌زنی، خودرو تحت تعقیب را با دو سرنشین مشاهده و بلافاصله هر دو سرنشین را دستگیر کردند. در بررسی‌های به‌عمل‌آمده، ضمن شناسایی متهم تحت تعقیب مشخص شد سرنشین دوم خودرو جوان جویای کاری است که متهم قصد داشت به همین شیوه و شگرد اقدام به کلاهبرداری از وی کند.

سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد و شناسایی تعدادی از مال‌باختگان، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و افشای سایر جرائم ارتکابی، در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

کلید واژه ها کلاهبرداری - ترفند
دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top