آیا ایجاد مزاحمت برای بانوان جرم است؟

سید رضا رشیدی کوچک محله

وکیل ملت: بعضا ما می بینیم که در معابر عمومی آقایی مزاحم کودکان و به خصوص زنان می شود . در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که آیا این عمل جرم است و در صورت جرم بودن میزان مجازات آن چقدر است ؟

تاریخ انتشار: 27بهمن1394|14:43

آیا ایجاد مزاحمت برای بانوان جرم است؟
| کد خبر: 103221

یکی از اعمال مجرمانه و ناهنجاری هایی که در قوانین کیفری ما پیش بینی شده و در هر جامعه ای وجود دارد، جرم ایجاد مزاحمت برای اطفال و بانوان است. بانوان و اطفال به لحاظ حساسیت های روحی، عاطفی وجسمی، مورد توجه خاص قانونگذاران قرار گرفته اند.

به موجب ماده 619 قانون مجازات اسلامی : ( هر کس در اماکن عمومی یا معابر متعرض یا مزاحم اطفال یا زنان بشود یا با الفاظ و حرکات مخالف شئون و حیثیت به آنان توهین کند به حبس از دو تا شش ماه و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد  )


جرم مزاحمت و تعرض به بانوان و کودکان در معابر و اماکن عمومی جزء جرایمی است که دارای حیثیت عمومی بوده و با گذشت شاکی ، تعقیب یا اجرای مجازات موقوف نخواهد شد . البته گذشت شاکی می تواند به عنوان یکی از علل تخفیف مجازات یا تبدیل آن به نوع دیگری که مناسب تر به حال متهم باشد مورد استناد دادگاه قرار می گیرد.

اثبات این جرم از طریق شهادت شهود یا وقوع جرم در منظر نیروهای انتظامی و ضابطین دادگستری و یا از طریق سایر ادله مانند تصاویر و فیلم گرفته شده و ... انجام می گیرد .
 

دسته بندی یادداشت , حقوقی , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top