موضع گیری مصباحی مقدم به حضور کاظم جلالی در لیست اصلاح طلبان/اعتقادات سیاسی و دینی اصلاح طلبان شبهه برانگیز است!

وکیل ملت: عضو فراکسیون رهروان با ابراز تاسف از حضور رئیس این فراکسیون در فهرست اصلاح‌طلبان گفت: اصولگرایان نباید شکار جریان اصلاح‌طلبان قرار می‌گرفتند. گام بعدی خطرناک‌تر است.

تاریخ انتشار: 1اسفند1394|01:41

موضع گیری مصباحی مقدم به حضور کاظم جلالی در لیست اصلاح طلبان/اعتقادات سیاسی و دینی اصلاح طلبان شبهه برانگیز است!
| کد خبر: 105053

غلامرضا مصباحی مقدم ، با انتقاد از حضور رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در فهرست اصلاح‌طلبان گفت: به نظرم این امر نتیجه خلق اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در مجلس فعلی است و باید اظهار تاسف کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ادامه داد: فراکسیون رهروان، اصلاح طلبان اندکی که در مجلس وجود داشت را مورد لطف قرار داد و در فراکسیون به روی آنها گشوده شد، اما بعد از مدتی در داخل فراکسیون میان آنها و اعضای اصولگرای فراکسیون رقابت هایی شکل گرفت.

مصباحی مقدم تصریح کرد: برخی اصلاح طلبان هم در ردیف نایب رئیس دوم مجلس در فراکسیون رهروان رأی آوردند تا در آخرین سال مجلس شورای اسلامی به عنوان گزینه فراکسیون رهروان جهت نایب رئیسی مجلس به صحن علنی معرفی شود. من در همان زمان هشدار دادم و اعلام کردم این اتفاق خطرناک است و مرزها را می شکند و مخلوط می کند.

وی با تاکید بر اینکه اصولگرایان مبانی و اصول شفافی دارند، اظهار کرد: اصولگرایان به چهار اصل مهم اعتقاد دارند. اول اسلام، دوم انقلاب اسلامی با محوریت امام(ره)، سوم ولایت فقیه و چهارم قانون اساسی.

مصباحی مقدم اعتقادات سیاسی و دینی اصلاح طلبان را شبهه برانگیز خواند و گفت: اصلاح طلبان هیچ گاه مرادشان از اصلاح طلبی را بیان نکردند. در رسانه ها و مطبوعاتشان نیز این موضوع مورد مناقشه است که آیا ما از کسانی حمایت می کنیم که از کشور فرار کرده و با رسانه های بیگانه همکاری می کنند؟ حتی خانم اصلاح طلبی به مجلس می آید و بعد آن طرف مرز رفته و کشف حجاب می کند. اصلاح طلبان باید اعلام کنند که آیا این افراد نیز اصلاح طلب هستند؟

وی با تاکید بر اینکه نباید مرزها و قلمروهای اصولگرایی و اصلاح طلبی را مخلوط کنیم، اظهار کرد: این اتفاق پذیرفتنی نیست.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح طلبان قرار بود تحت پوشش و مدارای اصولگرایان قرار بگیرند نه اینکه صاحب مجلس شوند تا اینکه این اتفاق افتاد و از آن زمان نگران شدم و کنار کشیدم.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: فکر نمی کردم کار به جایی برسد که رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان در فهرست اصلاح طلبان برای انتخابات قرار بگیرد. این اتفاق عجیب است. آیا رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان از اصلاح طلبان تفاوت رویکردی نسبت به نظام و رهبری دیده است؟

 وی افزود: با جایگاهی که آقای جلالی در مجلس پیدا کرده بود بعید بود این اتفاق بیفتد و مرزها آمیخته شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: یک زمان اصولگرایان بال خود را برای حضور اصلاح طلبان باز می کنند، یک زمان اصلاح طلبان اعلام می کنند که اگر فردی تغییر موضع بدهد، ما از حضور او در لیست استقبال می کنیم. این شکار کردن است. نباید اصولگرایان شکار جریان دیگر قرار می گرفتند. گام بعدی خطرناک تر خواهد بود.

مصباحی مقدم اظهار کرد: در صورتی که مجلس اینده ترکیبی از اصلاح طلبان و اصولگرایان باشد، ورود برخی اصولگرایان به دایره اصلاح طلبان شتاب بیشتری می گیرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: شاید اسم فراکسیون رهروان نیز تغییر کند. باید از الان شفاف عمل کنیم این عدم شفافیت در مسائل سیاسی خوب نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این عدم شفافیت در مسائل سیاسی ناشی از رفتار رئیس مجلس است، توضیح داد: آقای لاریجانی را یک اصولگرای جدی می دانم که بازی اصلاح طلبان را نخورده و نمی خورد و ملتزم به خط و مشی اصولگرایان است.

کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ایشان در آخرین گفتگویشان با بنده به محوریت روحانیت مبارز در انتخابات تاکید کردند و اعلام کردند هر جا روحانیت مبارز به نتیجه برسد، من حمایت می کنم.

دسته بندی حقوق سیاسی , خبر روز ,
منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top