رییس ستاد انتخابات کل کشور از رسانه ملی انتقاد کرد

پخش اطلاعیه‌های مجعول انتخاباتی از صداوسیما!

وکیل ملت: رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر این که هرگونه اطلاعیه رسمی مرتبط با انتخابات از طریق این ستاد انجام می‌شود گفت که اطلاعیه‌های رسمی ستاد انتخابات کشور با امضای وی یا دبیر ستاد از طریق شبکه‌های سراسری صدا و سیما قابلیت پخش دارند.

تاریخ انتشار: 1اسفند1394|10:50

پخش اطلاعیه‌های مجعول انتخاباتی از صداوسیما!
| کد خبر: 105209

 به گزارش وکیل ملت محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور طی اطلاعیه‌ای از صدا و سیما درخواست کرد که اطلاعیه‌های رسمی ستاد انتخابات کشور با امضای وی یا دبیر ستاد انتخابات کشور از طریق شبکه‌های سراسری صدا و سیما پخش شوند.

او تاکید کرد:‌ اطلاعیه‌های ستاد انتخابات استان‌ها صرفا با امضای استاندار، یا رئیس ستاد انتخابات استان رسمیت داشته و قابل پخش در شبکه‌های استان می‌باشد و پخش اطلاعیه‌های استانی از شبکه سراسری فاقد جایگاه قانونی است.

در این اطلاعیه رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: با عنایت به صدر ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی وزارت کشور مامور اجرای قانون انتخابات مجلس بوده و مسئول حسن جریان انتخابات است و به استناد ماده 23 آن وزارت کشور موظف شده است در طول برگزاری انتخابات با توجه به وظایفی که به عهده دارد مطالب مربوط به انتخابات را به اطلاع مردم برساند.لذا بدیهی است صدور هر گونه اطلاعیه رسمی مرتبط با امر انتخابات باید از طریق ستاد انتخابات کشور انجام شود.

او همچنین اظهار کرد:‌ در روزهای اخیر اطلاعیه‌هایی به نام ستاد انتخابات کشور از شبکه‌های مختلف سراسری صدا و سیما با مضامین ممنوعیت استفاده از عکس و تمثال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری در عکس‌ها و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پخش شده که ستاد انتخابات کشور هیچ نقشی در تهیه و صدور اطلاعیه با فحوای پیش گفته را نداشته و انتساب چنین اطلاعیه‌هایی به ستاد انتخابات کشور فاقد وجاهت قانونی است.

دسته بندی خبر روز , انتخابات 94 ,
منبع خبر فرارو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top