در کارگاه استانی مداخله در فرایند طلاق در استان مرکزی مطرح شد

ضرورت بهره‌گیری از روش‌های عالمانه مداخله در فرایند طلاق

وکیل ملت: کارگاه استانی مداخله در فرآیند طلاق با هدف بهره‌گیری از روش‌های عالمانه مداخله در فرایند طلاق در استان مرکزی برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1اسفند1394|12:40

ضرورت بهره‌گیری از روش‌های عالمانه مداخله در فرایند طلاق
| کد خبر: 105289

به گزارش وکیل ملت ، کارگاه استانی مداخله در فرآیند طلاق با حضور روانشناسان و مشاوران شاغل در مراکز کاهش طلاق بهزیستی در استان مرکزی و مراکز شهرستان ها با هدف کاهش این معضل و بر مبنای پروتکل تدوین شده توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در شش موضوع، شامل اختلالات روانی، اختلالات جنسی، اعتیاد، مهارت های ارتباطی زوجین، خشونت و خیانت زناشویی برگزار شد.

با توجه به اینکه  که طلاق  یکی از مهمترین آسیبهای  اجتماعی به شمار می آید، بنابراین نیاز به بررسی و نگاه تخصصی  بیشتری دارد در همین راستا معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی با همکاری اداره کل بهزیستی استان مرکزی کارگاه مداخله در فرایند طلاق برگزار کرد.

از اهداف مهم برگزاری این کارگاه ها می توان  توانمندسازی روانشناسان و مشاوران شاغل در مراکز کاهش طلاق به منظور شناخت و کاهش تعارضات زوجین متقاضی طلاق با ارائه خدمات تخصصی در راستای پیشگیری و کاهش آمار طلاق در استان عنوان کرد. 

رفیعی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در کارگاه فرآیند طلاق افزود: بهره گیری از همه ظرفیت‌های موجود و استفاده از روش های عالمانه مداخله در راستای کنترل و کاهش طلاق ضروری است. آثار و تبعات سویی که این پدیده در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی به جا گذاشته قابل توجه است.

وی در ادامه بیان داشت: افزایش این پدیده زنگ خطری است که سطح آرامش و امنیت در جامعه را پایین می آورد و دستگاه های مختلف باید همکاری کرده تا با این پدیده و تبعات منفی آن در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مقابله شود.

این کارگاه به مدت سه روز و با شرکت 20 نفر از روانشناسان و مشاوران مراکز کاهش طلاق بهزیستی استان و مراکز شهرستان ها توسط یک نفر از مربیان شرکت کننده استان در کارگاههای ملی مداخله در فرآیند طلاق برگزار شد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top