"همسایه طبقه بالا "مدیرمسئول روزنامه ایران را به دادسرا کشاند

وکیل ملت: دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به احضار مدیرمسئول روزنامه ایران به دادسرای فرهنگ و رسانه از برخورد دادستانی با تبلیغات توأم با توهین به مسئولان نظام خبر داد.

تاریخ انتشار: 1اسفند1394|23:13

"همسایه طبقه بالا "مدیرمسئول روزنامه ایران  را به دادسرا کشاند
| کد خبر: 105606

جلسه‌ شورای معاونان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به‌ریاست عباس جعفری دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.

گفتنی است اخیرا در روزنامه ایران مطلبی با عنوان "همسایه طبقه بالا"درج شده که احتمال می رود احضار به این خاطر بوده باشد.

برخی از رسانه های اصولگرا این اقدام روزنامه ایران را در راستای توهین به مسولان نظام و تطهیر سران فتنه عنوان کرده اند.

برای مثال سایت جهان نیوز در این خصوص نوشته است" روزنامه دولتی ایران روز چهارشنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۴ در مطلبی موهن با عنوان "همسایه طبقه بالا" که فردی با نام "لیلی مشرقی" آن را قلم زده بود، سعی کرد از سران فتنه چهره ای معصوم که بی گناه در حصر هستند بسازد.

این روزنامه دولتی که با پول بیت المال ارتزاق می شود با تشبیه سران فتنه و همسر یکی از آنان به پرنده هایی که در قفس "همسایه بد ذات" اسیر هستند، سعی نموده توهین های آشکاری را به نظام و مسئولین آن روا دارد.

جالب آن است که روزنامه ایران لینک این مطلب موهن خود را چند ساعتی است که غیر فعال نموده و حتی در روز پنج شنبه از صفحات سایت روزنامه ایران نیز مطلب را حذف نموده است.

تشابه نشانه هایی که در مطلب داده شده با برخی از مسئولین نظام شکی به جای نمی گذارد که این مطلب در راستای تطهیر سران فتنه و تهمت های آشکار به مسئولین نظام بوده که حداقل توقع آن است که مسئولین قوه قضائیه ورود کنند.

برخورد دادستانی با تبلیغات توأم با توهین به مسئولان نظام

در همین راستا جعفری دولت‌آبادی با اشاره به رخدادهای چند روز اخیر،‌ از جمله اظهارات یکی از نمایندگان مجلس علیه برخی مسئولان دولتی و مطلب درج‌شده در روزنامه ایران،‌ هشدار داد که دادستانی تهران به پرونده‌های متشکله در این خصوص رسیدگی خواهد کرد.

وی توضیح داد: هرچند نمایندگان مجلس حق اظهارنظر در امور کشور را دارند،‌ اما این امر نباید با اتهام‌زنی همراه باشد.

وی از کاندیداهای انتخابات خواست امر تبلیغات را از اتهام‌زنی تفکیک کنند.

دولت‌آبادی در ادامه اظهار داشت: اعلام شکایت علیه نماینده مذکور،‌ به یکی از شعب بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه جهت رسیدگی ارجاع شده است.

وی هم‌چنین از حضور مدیر مسئول روزنامه ایران و تحقیق از نویسنده مطلب مورد نظر جهت اخذ توضیح در روز جاری در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.

اجتناب کاندیداها از ایراد افترا و توهین

دادستان تهران با توجه به انتخابات پیش رو، توهین و افتراء به مسئولان کشور را موجب مخدوش شدن فضای انتخابات و کاهش شور انتخاباتی دانست و از مطبوعات،‌ رسانه‌های جمعی و به‌ویژه نامزدهای انتخابات خواست تبلیغات خود را با توهین و اتهام‌زنی به سایر افراد و مسئولان کشور همراه نکنند.

وی از کاندیداهای انتخابات، مدیران مسئول مطبوعات و سایت‌های خبری خواست در ایام تبلیغات انتخاباتی در چهارچوب قانون تبلیغ نمایند.

جعفری دولت‌آبادی اظهار امیدواری کرد با مشارکت مردم انتخاباتی باشکوه برگزار گردیده و نتیجه آن رقابت سالم توأم با وحدت باشد.

دادستان تهران، سرپرستان نواحی عمومی دادسرای تهران را ملزم به حضور تمام‌وقت در نواحی تحت تصدی خود در روز انتخابات نمود.

دسته بندی حقوقی , حقوق جزا , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top