سید حسن خمینی:

به کسانی رای دهید که به هیچ بهانه ای چشم بر روی ظلم نبندند/به فهم مردم اعتماد كنيم و بدانيم كه نمي توان آنان را فريب داد

وکیل ملت: یادگار گرامی امام با تأکید بر اینکه انتخابات امسال به هیچ بهانه نباید مورد غفلت واقع شود، گفت: همه کسانی که نسبت به روند این انتخابات گله و شکایت دارند باید در آینده اعتراض خود را دنبال کنند، ولی این هفته باید در میان همین بزرگواران حاضر به انتخاب بهترین و لایق ترین افراد اقدام کنند.

تاریخ انتشار: 2اسفند1394|12:11

به کسانی رای دهید که به هیچ بهانه ای چشم بر روی ظلم نبندند/به فهم مردم اعتماد كنيم و بدانيم كه نمي توان آنان را فريب داد
| کد خبر: 105895

به گزارش وکیل ملت ، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار جمعی از مدیران رسانه های کشور در جماران، شرکت در انتخابات را هم یک وظیفه و هم یک حق خواند و اظهار داشت: حضور در انتخابات یک وظیفه نسبت به گذشتگانی است که باید دین آنها را ادا کنیم و زحماتشان را پاس بداریم تا از این طریق اجازه ندهیم انقلاب و ارزش هایی همچون دین داری، مردمسالاری، ظلم ستیزی، حق مداری، صداقت، اعتلای نام اسلام و ایران و... که آنها برایش تلاش کردند، به تعبیر امام به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.
وی تأکید کرد: شرکت در انتخابات ادای دین نسبت به امام و شهدا است.
یادگار امام همچنین شرکت در انتخابات را یک وظیفه نسبت به مردم امروز کشورمان خواند که با انتخاب صحیح، معیشت، آرامش و امنیت بیشتر و بهتری پیدا می کنند و افزود: امروز مشکلات اقتصادی، بیکاری، تورم و گرانی از یکسو و تبعیض و اجحاف و حق کشی ازسوی دیگر و اعتیاد و ناهنجاری های فرهنگی از جهت سوم، جامعه را آزار می دهد.
سید حسن خمینی گفت: با رأی و انتخاب صحیح می توانیم در مسیر حل این مشکلات گام برداریم و بنابراین قهر با صندوق های رأی حتی اگر خود را محق بدانیم راه حل نیست و به استدامه اشتباه می انجامد.
یادگار امام در ادامه، با ابراز نگرانی نسبت به اینکه امروز جهات دینی در جامعه کمرنگ شده و باید ظواهر دینی را هم پاس بداریم، شرکت در انتخابات را انجام وظیفه نسبت به نسل های بعدی نیز دانست و یادآور شد: قافله تمدن بشری با شتاب حرکت می کند و هر اشتباه امروز، ما را به پله های متعدد عقب می راند.
وی هشدار داد: اشتباه ما خدای نکرده می تواند امنیت کشور را که امروز در سطح خوبی است به خطر اندازد و طمع دشمنان را برانگیزد؛ لذا در قضیه حضور در انتخابات، نسبت به نسل آینده نیز وظیفه داریم.
سید حسن خمینی سپس با اشاره به اینکه انتخاب حق ماست و نباید نسبت به حق خود بی تفاوت باشیم، اظهار داشت: کسی که حق خود را نمی ستاند، مجبور به پذیرش ظلم می شود؛ بنابراین حق را باید شناخت و عاقلانه بر وجود و مطالبه آن پای فشرد.
وی افزود: چشم پوشی نسبت به حق شخصی اگر منجر به این شود که دیگران اصل آن حق را نفی کنند، گناه است و به هیچ عنوان مصداق کرامت و بزرگی نیست.
یادگار امام با تأکید بر اینکه انتخابات هفتم اسفند به هیچ بهانه نباید مورد غفلت واقع شود، گفت: همه کسانی که نسبت به روند این انتخابات گله و شکایت دارند باید در آینده اعتراض خود را دنبال کنند، ولی این هفته باید در میان همین بزرگواران حاضر به انتخاب بهترین و لایق ترین افراد اقدام کنند.
وي همچنين در پاسخ به سخنان برخي حضار در خصوص موضوع عدم امكان حضور در انتخابات خبرگان، گفت: در مورد مسائل گذشته در فرصتي مناسب ميتوان به تفصيل سخن گفت، اما امروز نگاه من به آينده است و در اين راستا آنچه بايد مورد توجه ما باشد انتخابات هفتم اسفند است كه اهميت بالايي دارد.
سيد حسن خميني تأكيد كرد: درس بزرگ امام اين است كه به فهم مردم اعتماد كنيم و بدانيم كه نمي توان آنان را فريب داد و حتي اگر در موضوعي نقطه مبهمي وجود داشته باشد حقايق روزي براي همگان عيان خواهد شد.
وی تأکید کرد: باید به کسانی رأی دهیم که وظیفه امروز و فردای خود را بشناسند، نسبت به دیروز جامعه اسلامی احساس دین کنند، حق را پاس بدارند و به هیچ بهانه ای چشم بر روی ظلم و اجحاف نبندند.
سید حسن خمینی در پایان از مردم خواست در هر جایی که به این مهم اقدام می کنند، به تمام ظرفیت رأی دادن توجه داشته باشند.
در ابتداي اين ديدار چند تن از اصحاب رسانه ديدگاههاي خود را با يادگار امام در ميان گذاشتند.
انتقاد از عدم امكان حضور سيد حسن خميني در صحنه انتخابات، ضرورت حضور بيت امام در صحنه اجتماعي و ايفاي نقش معنوي در ميان مردم و... محورهاي مهم اين سخنان بود.
پيش از آغاز ديدار نيز حضار نماز مغرب و عشاء را به امامت يادگار امام اقامه کردند.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top