سرقت مسلحانه برای بزرگ‌نمایی در بین اشرار

وکیل ملت: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی که پس از مستی در یک مهمانی با هدف بزرگنمایی اقدام به سرقت مسلحانه کرده‌بودند، خبرداد.

تاریخ انتشار: 2اسفند1394|20:10

سرقت مسلحانه برای بزرگ‌نمایی در بین اشرار
| کد خبر: 106161

به گزارش وکیل ملت در ساعت 10:40 صبح روز نهم دی ماه امسال، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در خیابان وحدت اسلامی، جنب پارک وزیری به کلانتری 113 بازار اعلام شد.با حضورمأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت با تهدید چاقو و سلاح گرم ، ضمن شلیک گلوله و مجروح کردن یکی از شکات پرونده اقدام به سرقت چهار و نیم کیلوگرم طلا و جواهر کرده و متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شکات پرونده در اظهارات خود عنوان کردند که در ساعت 09:30 روز نهم دی ماه به‌همراه دو کیف دستی حاوی مقدار چهار و نیم کیلوگرم طلا، با دو دستگاه موتورسیکلت و سه سرنشین از کارگاه طلاسازی خارج شدند که چند کوچه پائین تر از محل کارگاه سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت پالس و طرح هوندا 125 مشکی ، به سمت آنها حمله ور شده و پس از درگیری در یک کوچه بن بست با استفاده از سلاح کمری و یکی از آنان را از ناحیه زانوی پای راست مجروح کرده و از محل متواری شده‌اند.

یکی از شکات که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ابتدای کوچه جورابچیان، ناگهان دو دستگاه موتورسیکلت با چهار نفر سرنشین به ما نزدیک شده و با تهدید اسلحه و قمه، ما را تهدید کردند که در صورت توقف نکردن ما را با گلوله خواهند زد، ما به قصد فرار به داخل یک کوچه رفتیم اما کوچه بن بست بود و داخل کوچه سارقین با ما درگیر شدند و ... .

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که کارگاه طلافروشی و شکات پرونده به شیوه زاغ زنی مورد شناسایی قرار گرفته و سارقان با اطمینان از همراه بودن طلا توسط شکات اقدام به انجام سرقت مسلحانه ، استفاده از سلاح و مجروح کردن شکات کرده‌اند ؛ لذا دوربین های مداربسته پیش بین شده در محدوده کارگاه طلافروشی مورد بازبینی قرار گرفت و سرانجام چهار مجرم سابقه دار با سوابق متعدد دستگیری در خصوص ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، زورگیری ، سرقت منزل ، شرب خمر و نگهداری مشروبات الکی ، تخریب اموال و ... مورد شناسایی قرار گرفتند .

با شناسایی دقیق چهار متهم، مخفیگاه آنها در محدوده پاسگاه نعمت آباد و عبدل آباد مورد شناسایی قرار گرفت اما در تحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد که هر چهار نفر پس از انجام سرقت ، از تهران متواری شدند .

تحقیقات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه متهمین در شمال کشور در دستور کار اداره یکم پلیس آگهی تهران بزرگ قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان این اداره اطلاع پیدا کردند که هر چهار متهم به تازگی به تهران بازگشته اما مخفیگاه های خود را تغییر داده اند .

با شناسایی آخرین مخفیگاه های متهمان به‌نام های شهرام 24 ساله، داریوش 27 ساله، یاسر 25 ساله و علیرضا 25 ساله در مناطق عبدل آباد ، مرتضی گرد و نعمت آباد ، هر چهار متهم در ساعت شش صبح روز دوم اسفندماه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها یک قبضه سلاح کمری و سلاح سرد مورد استفاده در سرقت کشف شد. در زمان دستگیری ، متهمان ضمن ایجاد درگیری سعی در فرار داشتند که با هوشیاری کارآگاهان و شلیک چندین تیر هوایی ، هر چهار متهم دستگیر شدند .

در همان تحقیقات اولیه ، هر چهار متهم هم‌دستِ خود به نام حسین . ن 26 ساله را به عنوان عضو دیگر گروه و تأمین کننده سلاح کمری معرفی کردند که با شناسایی مخفیگاه این متهم در منطقه پونک ، وی نیز دستگیر و به همراه سایر متهمان به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

در اعترافات به‌دست آمده از متهمان مشخص شد که عضو پنجم گروه سارقان ، با یک دستگاه خودرو سواری در چند خیابان پائین تر از محل سرقت اقدام به سوار کردن ترک نشنیان دو دستگاه موتورسیکلت استفاده شده در سرقت ها و همچنین طلا و جواهرات مسروقه کرده است .

در ادامه ، متهمان در اظهارات خود ضمن اعتراف صریح به انجام سرقت مسلحانه عنوان داشتند که به هیچ عنوان با انگیزه نیاز مالی اقدام به انجام سرقت مسلحانه نکرده و صرفا در یک میهمانی ، در زمان مصرف مشروبات الکلی تصمیم به انجام سرقت گرفته و انگیزه واقعی خودشان از انجام سرقت به شیوه مسلحانه را بزرگ نمایی نزد سایر افراد شرور اعلام کردند.

همچنین متهمان در همان اظهارات اولیه گفتند که سهم پول به‌دست آمده از محل سرقت نزدیک به 50 میلیون تومان برای هر نفر شده و آنان این پول را صرف خرید لباس و کفش مارک دار ، رفتن به شمال کشور و خرج برای دوستان کرده اند .

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : تحقیقات از متهمان در مراحل اولیه قرار داشته و هر پنج متهم با صدور قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top