کاهش گرد و غبار از امشب

وکیل ملت: سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده است که با ورود تدریجی جبهه هوای سرد، از بعداز ظهر روز سه شنبه، منطقه شمال غرب تا جنوب غرب کشور با بارندگی همراه خواهد شد.

تاریخ انتشار: 2اسفند1394|20:30

کاهش گرد و غبار از امشب
| کد خبر: 106165

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، داده های هواشناسی در حال حاضر کاهش چگالی گرد و خاک را در مناطق غرب، شمال غرب و جنوب غرب کشور نشان می دهد و انتظار می رود که از امشب از چگالی گرد و خاک در مناطق مرکزی و تهران کاسته شود.

به گزارش وکیل ملت احد وظیفه گفت: اکنون از شرق مدیترانه، سامانه کم ارتفاع تر از میانی به سوی شرق در حرکت است که در جلوی ناوه آن تقویت همگرایی سطح زمین، موجب وزش باد شدید جنوب شرقی تا جنوبی در روی شبه جزیره عربستان تا عراق و غرب و جنوب غرب ایران طی دوشنبه و سه شنبه می شود که این شرایط موجب وزش باد شدید و گرد و خاک غلیظ در شمال عربستان، عراق و جنوب غرب ایران خواهد شد.

به گفته وظیفه، موج دوم گرد و خاک که به تدریج از روز دوشنبه استان های نوار غربی ایران را در بر خواهد گرفت، انتظار می رود که کانون تولید گرد و خاک علاوه بر شمال شرق عربستان به تدریج نواحی مرکزی تا شرقی عراق و سپس جنوب استان خوزستان باشد.

وظیفه گفت: با ورود تدریجی جبهه هوای سرد، از بعداز ظهر روز سه شنبه، منطقه شمال غرب تا جنوب غرب کشور با بارندگی همراه خواهد شد که دامنه منطقه بارندگی تا روز چهارشنبه به استان های مرکزی و دامنه های البرز نیز گسترش خواهد یافت.

او ادامه داد: بیشینه بارش، سه شنبه شب تا چهارشنبه در دامنه های زاگرس در استان های ایلام، شمال خوزستان، لرستان، کرمانشاه، کردستان و با شدت کمتر در مناطق جنوبی آذربایجان ها، پیش بینی می شود.

با وزش باد شدید، طی دوشنبه و سه شنبه، مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس به ویژه سواحل خوزستان و شمال بوشهر، مواج و طوفانی خواهد بود.

دسته بندی خبر روز , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top