آخرین وضع انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا؛ رقابت شانه به شانه دموکرات‌ها/ میلیاردر جنجالی قصد باخت ندارد

وکیل ملت: نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در دور نخست باید بتوانند رقیبان درون‌حزبی خود را شکست دهند و از یک ماه پیش انتخابات درون‌حزبی این انتخابات از ایالت آیوا شروع شده است.

تاریخ انتشار: 2اسفند1394|23:23

آخرین وضع انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا؛ رقابت شانه به شانه دموکرات‌ها/ میلیاردر جنجالی قصد باخت ندارد
| کد خبر: 106236

به‌ گزارش وکیل ملت، نامزدهای دموکرات و جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا رقابت خود را از ایالت آیوا آغاز کردند. آن‌ها برای اینکه بتوانند به دور نهایی این رقابت راه یابند و نامزد نهایی حزب خود باشند، کارزار سختی با دیگر رقیبان درون حزبی خود خواهند داشت.

در جدول زیر که همزمان با انتخابات درون‌حزبی آمریکا در ایالت‌های مختلف به‌روز می‌شود، می‌توانید آخرین وضع نامزدهای دموکرات و جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را مشاهده کنید.

در ستون نخست، اسامی این نامزدها و تعلق حزبی آن‌ها دیده می‌شود.

در ستون دوم، تعداد دلگیت‌های کسب‌شده (نمایندگان درون‌حزبی صاحب حق‌ رای برای انتخاب نامزد نهایی هر حزب) هر نامزد درج شده است. چگونگی تخصیص این دلگیت‌ها در هر ایالت و بسته به حزب مربوط متفاوت است. به هر حال، هر قدر، نامزدها، دلگیت‌های بیشتری کسب کنند، بیشتر به کسب عنوان نامزد نهایی حزب خود امیدوار می‌شوند. نامزد دموکرات‌ها نیاز دارد تا 1237 دلگیت و نامزد جمهوری‌خواه باید 2383 دلگیت کسب کند.

در ستون سوم نیز نتایج آخرین نظر سنجی‌ها ثبت شده است. این نظرسنجی‌ها بر اساس داده‌های رویترز و ایپسوس به روز می‌شوند.

گروه بین‌الملل آنا این جدول را تا زمان تعیین نامزد نهایی هر یک از دو حزب به‌روزرسانی می‌کند.

پس از این جدول نیز، خلاصه‌ای از نتایج انتخابات درون حزبی هر ایالت توضیح داده شده است.

آخرین به‌روزرسانی 2 اسفند 94

نامزد دلگیت آخرین نظرسنجی

هیلاری کلینتون (دموکرات)

وزیر امورخارجه سابق آمریکا

51 50 %

برنی ساندرز (دموکرات)

سناتور ایالت ورمونت

51 44 %

تد کروز (جمهوری‌خواه)

سناتور ایالت تگزاس

11 15 %

دونالد ترامپ (جمهوری‌خواه)

رئیس شرکت ترامپ

61 38 %

مارکو روبیو (جمهوری‌خواه)

سناتور ایالت فلوریدا

10 13 %

بن کارسون (جمهوری‌خواه)

جراح بازنشسته

3 11 %

جان کسیچ (جمهوری‌خواه)

فرماندار ایالت اوهایو

5 9 %

 

 

آیوا؛ کلینتون و روبیو به کاخ سفید نزدیک شدند

با وجود آنکه هیلاری کلینتون تنها به فاصله چند دهم درصد، توانست از برنی ساندرز، نامزد دیگر دموکرات‌ها پیشی بگیرد، وقتی نتایج انتخابات درون حزبی سال 2008 را به یاد آوریم، کلینتون باید موفقیت بزرگی به دست آورده باشد. در سال 2008، در حالی که کلینتون، در نظرسنجی‌ها بالاتر از باراک اوباما قرار گرفته بود، در انتخابات درون حزبی آیوا، بازی را به رقیب خود باخت و هرگز نتوانست خود را بازیابد.
در جناح مقابل، شب گذشته را باید شبی سیاه برای ترامپ دانست. او که در تمامی چند ماه اخیر با فاصله‌ای بسیار زیاد در نظر سنجی‌ها پیشتاز جمهوری‌خواهان به حساب می‌آمد، قافیه را در آیوا به تد کروز باخت.

نیو همپشایر؛ ایالتی برای پیرمردها
همان طور که قابل پیش بینی بود، پیرمرد دموکرات ها در ایالتی که خیلی ها منتظرش بودند، پیروزی دندان شکنی بر هیلاری کلینتون به دست آورد. نیوهمپشایر در همسایگی ایالت ورمونت، جایی که خانه و کاشانه ساندرز است، قرار دارد. ساندرز به همین دلیل خود را برای پیروزی بزرگتر در ورمونت آماده می کند.
در جناح مقابل، ترامپ بالاخره به همان چیزی رسید که نظرسنجی ها از آن خبر می دهند. او توانست به راحتی دیگر رقبای درون حزبیش را در نیوهمپشایر شکست دهد.

نوادا و کارولینای جنوبی؛ بازی جمهموری‌خواهان برای کلینتون، امیدواری مطمئن ترامپ

راند سوم انتخابات درون‌حزبی ریاست‌جمهوری آمریکا با برگزاری انتخابات در ایالت‌های نوادا (برای دموکرات‌ها) و کارولینای جنوبی (برای جمهوری‌خواهان) پیگیری شد. در حالی که تمامی مناطق شمالی ایالت نوادا به سود ساندرز رای داده بودند، مناطق جنوبی این ایالت به ویژه شهر لاس وگاس که به طور سنتی متمایل به جمهوری‌خواهان به شمار می‌آید با رایی قابل توجه، کلینتون را از ساندرز پیش انداخت. در مقابل در اردوگاه جمهوری‌خواهان، ترامپ چنان پیروزی قابل توجهی به دست آورد که بعید است او را از رویای نامزدی نهایی جمهوری‌خواهان دور کند.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top