توصيه انتخاباتی فاطمه هاشمی به مردم

وکیل ملت: فعال سياسي اصلاح طلب از مردم خواست با حضور پرشور در انتخابات خواسته هايشان را محقق كنند.

تاریخ انتشار: 3اسفند1394|20:27

توصيه انتخاباتی فاطمه هاشمی به مردم
| کد خبر: 106747

 فاطمه هاشمی رفسنجانی در حاشیه نشست جایگاه زنان در فرایند توسعه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان ( خراسگان ) با تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) با اشاره به درصد مشارکت زنان از ابتدای انقلاب تا کنون اظهار کرد: اگرچه درصد حضور زنان در عرصه های مختلف سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را می‌توان متناسب با رشد جمعیت توجیه کرد ،اما به شکل کلی میزان مشارکت زنان از پیش از زمان انقلاب تاکنون همچنان بر روی عدد ثابت 12 تا 13 ثابت باقی مانده است.

وی با اعتقاد به اینکه افزایش اعتماد به نفس زنان می‌تواند درصد مشارکت زنان در عرصه های مختلف را بهبود بخشد افزود: زنان باید وارد عرصه شوند و جایگاه خود را بازیابند. در انتخابات پیش رو بنا بود زنان سی درصد کرسی های مجلس شورای اسلامی را از آن خود کنند اما رد صلاحیت‌ها کار را برای حضور زنان و مشارکت ها در صحنه سیاسی دشوار کرد.

دبیر کل انجمن همبستگی زنان در عین حال گفت: با این وجود خوشبختانه در لیست ائتلاف 94 گام دوم زنان 27 درصد از لیست تهران را به خود اختصاص دادند و این جای بسی خرسندی است. در استان اصفهان دو بانوی خوش فکر و جوان در لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان ، اعتدالیون و حامیان دولت قرار گرفتند. در کل کشور نیز وضعیت به نسبت رضایت بخش بوده است بنابراین زنان انتظار داریم زنان در این دوره اثرگذارتر ظاهر شوند.

عضو هیات موسس و شورای مرکزی با تاکید بر اینکه زنان با توجه به نقش اثرگذار خود در اجتماع باید پرشورتر از همیشه پای صندوق های رای حاضر شوند تصریح کرد: در کنار انسجام و وحدت مردم باید پرشور و با اشتیاق انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در یابند.

وی با بیان اینکه مردم همواره نقش خود را در قبال حاکمیت به خوبی ایفا کرده‌اند اضافه کرد:آنچه مردم می خواهند عاقبت اتفاق خواهد افتاد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top