به گزارش وکیل ملت ، روزنامه ایران با انتشار این خبر، آورده است: 16 مردادماه سال گذشته در خیابان 196 غربی تهرانپارس بین چهار مأمور سدمعبر شهرداری منطقه 4 تهران با راننده وانتی که پسر 13 ساله‌اش را همراه داشت، درگیری مرگباری رخ داد.

مأموران سد معبر وقتی با مقاومت «علی چراغی» در برابر خواسته‌های آنان روبه‌رو شدند، وی را به باد کتک و ناسزا گرفتند تا اینکه راننده وانت در برابر چشمان گریان پسرش خواست با پلیس 110 تماس بگیرد.

به گفته شاهدان و پسر این مرد، در این مرحله یکی از مأموران قوی‌هیکل سدمعبر به راننده وانت حمله کرد و با ضربه مشت محکمی، وی را از پای درآورد. چهار مأمور سدمعبر که دیدند راننده وانت پیکان شرایط مرگباری دارد، با وحشت از خشم رهگذران سوار بر وانت گریختند و راننده وانت پس از هفت روز روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد.

با دستور قضایی، این مأموران تحت تعقیب قرار گرفتند و خیلی زود سه مأمور بازداشت شدند و یکی از آنها توانست فرار کند. یکی از آنها به نام محمد، که تجسس‌ها نشان می‌داد عامل اصلی قتل است، در بازجویی‌ها گفت: هر روز در قالب تیم‌های سه و چهار نفره سوار بر خودروی دو کابین مزدا در محدوده تهرانپارس گشت می‌زدیم و با وانتی‌هایی که پرسه می‌زدند و ضایعات فلزی می‌خریدند برخورد می‌کردیم.

وی افزود: ما با متوقف کردن وانتی‌ها آنها را به کیوسکمان در خیابان اتحاد می‌بردیم و در ازای 150 هزار تومان و پرداخت آن به پیمانکار برای این وانتی‌ها کارت تردد صادر می‌کردیم. روز حادثه، قربانی با وانت پیکان آمده بود و با استفاده از بلندگو ضایعات می‌خرید، من به سمتش رفتم و گفتم مجوز داری؟ که جواب داد نه! همکارم نیز از خودرو پیاده شد و داخل وانت وی نشست تا به ایستگاهمان برویم. راننده وانت ابتدا دنبالمان آمد و سر خیابان ایستاد و گفت با ما نمی‌آید و باید به پلیس اطلاع دهد.

محمد ادامه داد: همزمان، حسین - همان دوستمان که فراری است - دو سیلی محکم به وی زد و من به هواخواهی دوستانم رفتم. قربانی به ما ناسزاگویی می‌کرد. در یک لحظه خون جلوی چشمانم را گرفت و با مشت ضربه محکمی به سر وی زدم. ناگهان سرش به زمین خورد و افتاد. از دهانش کف بیرون می‌زد. ابتدا تصورم این بود که خودش را به مردن زده است. همزمان مردم نیز دور ما جمع شدند و دیدم این مرد دیگر تکان نمی‌خورد. ترسیدم و همراه دوستانم با خودرو فرار کردیم.

سایر متهمان این نزاع خیابانی نیز در بازجویی‌ها مدعی شدند که فقط برای تنبیه کردن چند سیلی به علی زده‌اند و در مرگ او هیچ نقشی نداشته‌اند و ضربه اصلی را محمد وارد است که باعث مرگ راننده وانت شده است.

پس از صدور کیفرخواست، این سه مرد در شعبه 71 دادگاه کیفری 1 استان تهران تحت محاکمه قرار گرفتند که سه قاضی عالیرتبه پس از شور قتل را شبه‌عمد دانسته و محمد متهم اصلی پرونده را به پرداخت دیه محکوم و سه نفر دیگر را به خاطر شرکت در نزاع دسته‌جمعی هر کدام به شش ماه زندان و نفر چهارم را تبرئه کردند.

با اعتراض وکیل خانواده راننده وانت، این حکم برای بررسی به شعبه 29 دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات دیوان پس از بررسی، حکم را نقض کردند و پرونده را برای بررسی دوباره به شعبه دهم دادگاه کیفری 1 استان تهران ارسال کردند.

بر اساس این گزارش، متهمان پرونده مرگ دلخراش راننده وانت، بار دیگر محاکمه خواهند شد تا رأی تازه‌ای صادر شود.

دسته بندی حقوقی , اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top