آیت الله هاشمی رفسنجانی:

امیدواریم مردم در هفتم اسفند با تندروها اتمام حجت کنند

وکیل ملت: هاشمی رفسنجانی با یادآوری عدم احراز صلاحیت بسیاری از نامزدها برای هر دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، مخصوصاً عدم احراز صلاحیت یادگار ارزنده امام راحل، اظهارداشت: ضرر این اقدامات ضربه ای بد و جبران ناپذیر به انقلاب وارد می شود چون ایجاد تفرقه و تشتت میان مردم، در 37 سالگی انقلاب اصلاً پسندیده نیست.

تاریخ انتشار: 4اسفند1394|12:21

امیدواریم مردم در هفتم اسفند با تندروها اتمام حجت کنند
| کد خبر: 107107

به گزارش وکیل ملت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که مردم آگاه، فریب ظاهرسازی‌ها و انگ زدن‌ها را نمی‌خورند، گفت: شاید عملکرد بعضی‌ها در برخی نهادها مردم را دلسرد کرده باشد اما امیدواریم مردم در هفتم اسفند با تندروها اتمام حجت کنند.

به گزارش جماران به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار اقوام و اقشار مختلف مردم به تفاوت‌های تبلیغات انتخاباتی در ایران اسلامی با کشورهایی که ادعای دینی و ارزشی ندارند، اشاره کرد و افزود: ما باید براساس اخلاق اسلامی عمل کنیم، چون انقلاب اسلامی براساس تعالیم خداوند، پیامبر(ص) و ائمه(ع) به مردم معرفی شده است.

وی، اسلامی بودن انقلاب را از ویژگی‌های نهضت روحانیت ایران و همکاری‌های مثال زدنی مردم دانست و خاطرنشان کرد: مصادیق این اسلامی بودن را در مقطع دفاع مقدس فراوان دیدیم که مادران پیکر فرزندان شهید خود را در قبر می‌گذاشتند و در همان مراسم سخنرانی و بر دفاع از ارزش‌های اسلامی تأکید می‌کردند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به قوانین انتخاباتی مصوب مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: صراحت قانونی دارد که رسانه‌ها حق ندارند شنیده‌های دروغ را در جهت تخریب نامزدها منتشر کنند.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری عدم احراز صلاحیت بسیاری از نامزدها برای هر دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، مخصوصاً عدم احراز صلاحیت یادگار ارزنده امام راحل، اظهارداشت: ضرر این اقدامات ضربه‌ای بد و جبران ناپذیر به انقلاب وارد می‌شود چون ایجاد تفرقه و تشتت میان مردم، در 37 سالگی انقلاب اصلاً پسندیده نیست.

وی با تأکید بر پخش همه حرف‌های جامعه امروز که وسایل اطلاع‌رسانی همه جا هست، تصریح کرد: مردم آگاه شده‌اند و می‌دانند که برخی از اظهار نظرها، نه تنها براساس اخلاق نیست، بلکه حبّ جاه و مقام در آن موج می‌زند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از بین رفتن وحدت، به عنوان سرمایه اصلی نظام، گفت: انقلاب به جز با وحدت و همکاری همه مردم به پیروزی نمی‌رسید و از گردنه‌های خطرناک نمی‌گذشت و امروز کسانی که متولی بخش‌های قانون جامعه هستند، عده کثیری را به دلیل عدم التزام به اسلام و انقلاب اسلامی رد می‌کنند و این به معنای ایجاد تفرقه در جامعه است.

هاشمی رفسنجانی، تهمت‌های بیجا را خوره اخلاق اجتماعی توصیف کرد و افزود: چون می‌دانند برای تبلیغ خوب، عملکرد مثبتی ندارند، با توهین و تهمت برای رقبای انتخاباتی منفی بافی می‌کنند.

وی با تأکید بر این جمله که «انسان آزاد آفریده شده است»، خاطرنشان کرد: این مطلب در آیات و روایات و اصول قانون اساسی آمده است و کسی حق ندارد، این اصل را مخدوش کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که «تکرار گناه انسان را به کفر می‌رساند»، بداخلاقی‌های انتخاباتی را برای پایه های اعتقادی جامعه مضر دانست.
هاشمی رفسنجانی گفت: رقابت اجتماعی انتخابات را که ریشه در تعالیم اسلام دارد و مکمّل بیعت صدر اسلام است نباید به گناه آلوده کنیم که در صورت تکرار، جامعه را از حقانیت ها دور می کند.

هاشمی رفسنجانی با بیان برخی از اهداف انقلاب اسلامی، آگاهی مردم و به خصوص جوانان را یکی از دستاوردهای نظام دانست و گفت: مردم آگاه فریب ظاهرسازی‌ها را نمی‌خورند.

وی همچنین حضور قشر تحصیلکرده خانم‌ها در جامعه را دستاورد دیگر انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرد: فرزندی که در دامان مادری آگاه و هوشیار پرورش یافته از زمان کودکی و نوجوانی می داند که در جامعه چه می‌گذرد.

وی با تأکید بر اینکه «حتی ذرات کارهای انسان در بارگاه الهی محفوظ است»، ادامه داد: روز قیامت هر آنچه از انسان‌ها سرزده، مکشوف می‌شود و کسانی که این روزها به بهانه دفاع از اسلام و انقلاب دروغ می‌گویند، از روزی بترسند که همه اعضا و جوارح آنها شهادت می‌دهند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم مردم را برای انتخابات پیش رو سرنوشت‌ساز خواند و گفت: باید از این فرصت سیاسی و اجتماعی، دل‌های مردم را به هم نزدیک و به دنیا ثابت کنیم که ایران اسلامی الگوی جوامع اسلامی در اعتدال و دوری از افراط و تفریط است. البته رقابت در انتخابات باید وجود داشته باشد ولی رقابت آلوده به گناه حرام است.

هاشمی رفسنجانی، انقلاب اسلامی را اتمام حجت خداوند در عصر حاضر دانست و با تأکید بر درستی ساختار نظام، گفت: شاید عملکرد بعضی‌ها در برخی نهادها مردم را دلسرد کرده باشد، اما امیدواریم مردم در هفت اسفند با تندروها اتمام حجت کنند.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین اشرفی اصفهانی، کاسبان و حجت‌الاسلام سیدکاظم حسینی از فعالان سیاسی، اجتماعی، مذهبی و فرهنگی به بیان دیدگاه‌های خویش درباره رد صلاحیت‌ها، انتخابات و لزوم شرکت حداکثری مردم پرداختند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top