تاریخ انتشار: 4اسفند1394|14:40

| کد خبر: 107210

پیشگیری از تشکیل پرونده تخلفات انتخاباتی با راه اندازی کشیک‌های سیار از سوی دادسرا

وکیل ملت: عتباتی از پلمب مکان غیرقانونی تجمع انتخاباتی خبر داد و افزود: با ورود دستگاه قضا مکانی غیرقانونی که قرار بود در آن تجمع صورت گیرد و ممکن بود تشنج‌‌هایی را به همراه داشته باشد، پلمب شد.

به گزارش وکیل ملت «ناصر عتباتی» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون تخلف انتخاباتی منتهی به تشکیل پرونده کیفری در سطح استان اردبیل نداشته‌ایم، اظهار کرد: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی این استان تاکنون چندین بار تشکیل جلسه داده و اقدامات خوبی را برای برگزاری یک انتخابات پرشور انجام داده است.

وی افزود: قبل از آغاز تبلیغات انتخابات، دادستانی طی جلسه‌ای با حضور کاندیداهایی که صلاحیت آن‌ها احراز  شده بود، اقدامات و توجیهات قضایی لازم در بحث مقررات قانونی انتخابات را مطرح کرد و در این جلسه تاکید شد که اگر تخلفی صورت گیرد بدون مماشات برخورد می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمان تبلیغات قانونی انتخابات، گفت: از اولین روز شروع تبلیغات، چهار گشت کشیک سیار با رویکرد پبشگیری از وقوع جرم از سوی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل در 4 حوزه شهری مشغول به فعالیت شده‌اند که در این گشت‌ها یک مقام قضایی نیز حضور دارد و با همراهی نیروی انتظامی، شهرداری و فرمانداری مصادیق تبلیغاتی غیرمجاز را رصد کرده و دستورات لازم را صادر می‌کنند.

عتباتی اظهار کرد: حضور این کشیک‌های سیار تاثیر بسیار خوبی در عدم بروز پرونده‌های تخلف انتخاباتی داشته است و تلاش شده تا جایی که می‌توانیم اقداماتمان منتهی به تشکیل پرونده کیفری نشود.

تذکر به 7 کاندیدا و 2 مجری انتخاباتی

وی  بیان اینکه تاکنون به هفت کاندیدا تذکر داده‌ایم، ادامه داد: همچنین از سوی دستگاه قضا به 2 نفر از مجریان انتخاباتی در 2 شهرستان که مداخلاتی در بحث انتخابات داشتند به دلیل رعایت نکردن بی طرفی و جانبداری از کاندیدای خاص تذکرات لازم ارائه شده است.

عتباتی از پلمب مکان غیرقانونی تجمع انتخاباتی در شهر اردبیل خبر داد و افزود: با ورود دستگاه قضا مکانی غیرقانونی که قرار بود در آن تجمع صورت گیرد و ممکن بود تشنج‌‌هایی را به همراه داشته باشد، پلمب شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در پایان بر ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: دستگاه قضا همه تلاش خود را می‌کند تا انتخاباتی پرشور با مشارکت حداکثری مردم و در نهایت سلامت برگزار شود تا تو دهنی محکمی به کشورهایی بزنیم که قصد مداخله در تصمیم مردم برای تعیین سرنوشت کشور خود را دارند و در عمل جواب آن‌ها را بدهیم.

دسته بندی حقوقی , انتخابات 94 ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top