تاریخ انتشار: 5اسفند1394|00:49

| کد خبر: 107443

روزبه وثوق احمدی: کانون به امرار معاش و دغدغه ی شغلی وکلای توجه کند

وکیل ملت: روزبه وثوق احمدی عضوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، عضو کمیته انضباطی اتحادیه جهانی کشتی و از کاندیداهای دوره بیست و نهم هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در نشست تخصصی وکلای دادگستری در دانشگاه تهران گفت: توجه به امرار معاش و دغدغه ی شغلی وکلای کانون از جمله وظایف هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری است که متأسفانه به دلیل عدم توجه کانون به تربیت وکلای متخصص، در زمینه ایجاد اشتغال و در نتیجه امرار معاش وکلا کوتاهی شده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه شرکتها و افراد به دنبال وکلایی هستند که در حیطه ی شغلی و فعالیت آنها  تخصص داشته باشند، افزود: متأسفانه کانون وکلای دادگستری تاکنون به دنبال تخصص گرایی نبوده است.

وی با طرح این سوال که چه تعداد وکیل متخصص و آشنا به قوانین و مقررات حوزه های مختلفی چون مالیاتی، نفت و گاز، شرکتهای تجاری، حقوق ورزشی، پزشکی و … داریم؟ گفت: پاسخ این سوال تنها اظهار بی اطلاعی است.

وثوق احمدی افزود: پس از دوران رفع تحریم و حضور شرکتهای خارجی در ایران نکته حائز اهمیت این است که آیا وکلای ما می توانند از سوی شرکتهای ایرانی طرف مذاکره با شرکتهای خارجی شوند؟ فرض کنید تنها صد شرکت خارجی به ایران خواهند آمد، آیا کانون وکلای دادگستری توانسته صد وکیل را برای این امر تربیت کند؟ معتقدم جواب این سوالات متأسفانه منفی است.

وی با اشاره به لایحه قانونی استقلال کانون وکلا و شرح وظایفی که برعهده هیأت مدیره این کانون قرار داده شده است، گفت: پروانه ی وکالت، اداره ی امورمربوط به وکالت،رسیدگی به تخلفات، معاضدت قضایی و فراهم آوردن وسایل پیشرفت علمی برای وکلا از جمله این وظایف است که در سال ۱۳۳۴ همزمان با تصویب به آن توجه شده است.

این کاندیدای دوره بیست و نهم هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: معتقدم کانون وکلای دادگستری نیازمند تغییرات در بخشی از قوانین و فعالیت های آن است. بطور مثال می توان به لزوم تغییر در سرفصلهای آموزشی دانشکده های حقوق که برخی به دوران تحصیل پدران ما بازمی گردد، برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی تخصصی با همکاری موسسات معتبر و دانشگاه های خارجی، بازنگری کمیسیون های قانون، تغییر در اداره ی معاضدت و مرکز داوری وکلا اشاره کرد.

وی با ذکر اینکه ایجاد مرکز داوری مناسب می تواند کانون وکلای دادگستری را به عنوان یکی از مراکز معتبر و قابل اعتماد برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سطح بین المللی مطرح کند، ادامه داد: با تربیت وکلای متخصص می توان بازار خوبی را برای اشتغال  وفعالیت آنها فراهم کرده و به پویایی جامعه وکلا، کمک شایانی کرد.

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top