جندقی کرمانی پور:انتخابات کانون وکلای دادگستری یکی از سالمترین انتخابات، نه تنها در ایران بلکه در دنیا است

وکیل ملت: سید محمد جندقی کرمانی پور از اعضای اصلی کانون وکلای دادگستری مرکز و کاندیدای دوره بیست و نهم این کانون با اشاره به انتخابات پیش روی کانون وکلا، گفت: انتخابات کانون وکلای دادگستری یکی از سالمترین انتخابات، نه تنها در ایران بلکه در دنیا است زیرا کسانی که رأی می دهند کمترین میزان تحصیلاتشان کارشناسی است و همه اعضای کانون بر این انتخابات ناظر هستند. آرا نیز براساس شناخت از کاندیداها داده می شود نه بصورت القایی از تبلیغات.

تاریخ انتشار: 5اسفند1394|01:04

جندقی کرمانی پور:انتخابات کانون وکلای دادگستری یکی از سالمترین انتخابات، نه تنها در ایران بلکه در دنیا است
| کد خبر: 107445

وی با بیان اینکه حدود نیمی از آنهایی که در آزمون وکالت شرکت می کنند بانوان هستند، افزود: جای تأسف دارد که این آمار در زمان انتخابات کانون به کمترین مقدار خود می رسد و تأسف بار تر آن است که در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری در هر دوره تنها یک یا دونفر از اعضا را بانوان تشکیل می دهند.

جندقی با بیان اینکه زمانی که وکیلی موفق به اخذ پروانه وکالت می شود، خود به نوعی تأیید صلاحیت وی است، افزود: رد صلاحیت برخی از کاندیداهای انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای مرکز باعث می شود تا برخی از بزرگان این حوزه از ثبت نام در انتخابات آینده و مشارکت در آن خودداری کنند.

وی افزود: مشارکت هرچه بیشتر اعضاء در انتخابات پشتوانه خوبی برای کانون است و هرچه هیأت مدیره پشتوانه ای قوی تر داشته باشد می تواند از منافع صنف وکلاو کانون بهتر پشتیبانی کند.

جندقی با بیان اینکه برخی به بدنامی وکلا اشاره دارند، افزود: رفتار وکلا تداعی کننده ی شأن و منزلت و ایجاد نگرش جامعه نسبت به آنهاست. پوشش ظاهری نیز از جمله مواردی است که معتقدم وکلا باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: برخی در دوران انتخابات با وعده و وعیدها سعی در ورود به هیأت مدیره کانون وکلا را دارند، به نظر من هرکس که می تواند از استقلال، شأن و منزلت وکلا و منافع آنها و کانون دفاع کند باید در جمع هیأت مدیره حضور پیدا کند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top