در آخرین ساعات تبلیغات انتخابات مجلس

شعارهای اقتصادی نامزدها رنگ و بوی بیشتری گرفته است/اصلاح طلبان درباره مسایل اقتصادی برنامه جامعی دارند

وکیل ملت: این روزها با داغ ترشدن تب انتخابات شعارها و نواهای جریانات سیاسی کشور برای جلب رای مردم بیشتر پیش می شود و یکی از آنها نیز توجه به موضوعات اقتصادی است.

تاریخ انتشار: 5اسفند1394|16:42

شعارهای اقتصادی نامزدها رنگ و بوی بیشتری گرفته است/اصلاح طلبان درباره مسایل اقتصادی برنامه جامعی دارند
| کد خبر: 107852

توجه به موضوعات اقتصادی و شعار رفع مشکلات معیشیتی، بیکاری و بهبود رشد اقتصادی ازجمله مهمترین محورها محسوب می شود که دو جناح بزرگ اصولگرایان واصلاح طلبان از آن مستثنی نیستند.
دوجناح اصولگرایان و اصلاح طلبانی که به همراه جریان اعتدالگرا در دو جبهه متفاوت انتخاباتی قدم گذاشته اند و به دنبال رای بیشترمردم به سبب ورود برای مجلس شورای اسلامی هستند هرگز از رنگ دادن به مضامین اقتصادی خودداری نکرده اند و در این میان زمزمه های اصولگرایان به اصلاح طلبان بلند تر از بقیه بود چرا که جریان اصلاح طلب را به نداشتن اقتصاددان در لیست نسبت داد و برخی افراد نیز شعارهایی در ضعف دولت سردادند.

** اصلاح طلبان درباره مسایل اقتصادی برنامه جامعی دارند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز درباره صحبت های مطرح شده از سوی برخی افراد در تبلیغات انتخاباتی، با انتقاد ازاصولگرایانی که اصلاح طلبان را متهم به نداشتن برنامه و نامزد اقتصاددان برای دوره آینده مجلس کرده اند، می گوید: اصلاح طلبان درباره مسایل اقتصادی از تفکر جمعی استفاده کرده و برنامه جامعی دارند.
محمدرضا تابش در پاسخ به این سوال اصولگرایان که در لیست اصلاح طلبان نامزد اقتصاددانی وجود ندارد، می افزاید: قطعا اگر اقتصاددانان تایید صلاحیت می شدند در این فهرست قرار می گرفتند اما چون بسیاری از اصلاح طلبان رد صلاحیت شدند با همین نیروهای موجود لیست ها بسته شده است.
وی ادامه داد: البته این افراد به دنبال فرافکنی هستند و دلیل مدعای خود را فهرست تهران می دانند، اما درشهرهای دیگر کشور، اصلاح طلبان از افراد متخصص و اقتصاددان حمایت کرده است.
تابش درباره عملکرد اقتصادی اصولگرایان درمجالس هفتم، هشتم و نهم نیز می گوید: مردم می دانند که چه کارهایی در طول 12 سال گذشته توسط اصولگرایان در سه دوره مجلس گذشته انجام شده است و شاخص ها گواه این مطلب خواهند بود و مردم نیز در پای صندوق های رای درباره عملکرد اصولگرایان نظر خواهند داد.

** اصلاح طلبان بر اساس مشاوره اقدام می کنند
نماینده مجلس نهم شورای اسلامی نیز درباره حضور نداشتن اقتصاددانان اصلاح طلب در لیست های انتخاباتی این جریان سیاسی می گوید: آیا اصولگرایانی که در کمیسیون های اقتصادی مجلس حضور دارند، تحصیلات اقتصاد محض دارند؟
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه البته بهتر بود که اصلاح طلبان اقتصاددانانی را هم در لیست خود قرار می دادند، می افزاید: البته اصلاح طلبان از خرد جمعی استفاده می کنند، یعنی این جریان بر اساس مشاوره اقدام می کنند؛ نه اینکه امروز حرفی بزنند و فردا همان حرف را رد کنند.

** دولت یازدهم به سمت رونق اقتصادی پیش می رود
رئیس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه نیز درباره برنامه های اقتصادی جریان اعتدالگرا و اصلاح طلب می گوید: کسانی که دم از معیشت مردم می زنند، امروز میلیاردها بدهی برای دولت یازدهم به جا گذاشته اند.
اسماعیل شجاعی می افزاید: دولت یازدهم با برنامه ریزی مشخص اقتصادی نرخ رشدی که در دولت های گذشته منفی بود را مثبت کرد و به سمت رونق اقتصادی پیش می رود و ارتباطات اقتصادی و فضای تجارت را مثبت کرده است و در سالهای آینده نوید بخش رشد و رونق اقتصادی کشور است.
شجاعی ادامه می دهد: این جریانات هیچ حرف و موضوعی برای دفاع ندارند و به مسایلی می پردازند که از اساس سست است.

** نمی توان مشکلات اقتصادی را به یک گروه خاص نسبت داد
اما حجت الاسلام یدالله حبیبی دبیر کل جبهه ایستادگی هم درباره برخی انتقادات به عملکرد گذشته اقتصادانان حاضر در لیست اصولگرایان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز اظهارداشت: بحث اقتصاد منحصر در یک گروه، جریان و مجلس گذشته نیست. به هر حال اقتصاد ما به لحاظ تاریخی و عملکردی برآیند دولت، مجلس، بخش خصوصی و مشارکت مردمی است و نمی توانیم مشکلات اقتصادی را به یک گروه خاص نسبت دهیم و بگوییم این ها مقصر بودند.
بی شک نگاه به اقتصاد و شعارهای اقتصادی منوط به یک حزب و جریان سیاسی نخواهد شد و برای آن نیاز به یک خرد جمعی لازم است بنابراین چه اصلاح طلبان و چه اصولگرایان باید در مجلس دهم با هم اندیشی مشکلات اقتصادی را مد نظر قرار دهند و یاور مردم و مسئولان کشور باشند.
همین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

ایرنا

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top