با امضای حدود پانصد نفر از اهالی موسیقی صورت گرفت

محکومیت شکایتِ خانه موسیقی از ساسان فاطمی

وکیل ملت: 491 نفر از اهالی موسیقی پس از شکایتِ خانه موسیقی از ساسان فاطمی؛ این اقدام را محکوم کردند. در این نامه؛ نام‌ مجید کیانی، حسین علیزاده، داریوش طلایی، کیهان کلهر و هنرمندان صاحب‌نام دیگری دیده می‌شود.

تاریخ انتشار: 5اسفند1394|19:47

محکومیت شکایتِ خانه موسیقی از ساسان فاطمی
| کد خبر: 107923

در پی شکایت خانه موسیقی از ساسان فاطمی، جمعی از اهالی موسیقی کشور با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کردند.

این بیانیه تاکنون به امضای تعداد نزدیک به 500 نفر از موسیقیدانان و دست‌اندرکاران حوزه موسیقی از نسل‏‌های مختلف رسیده است که از جمله آنان می‏‌توان به هنرمندان نام‌آشنایی چون مجید کیانی، حسین علیزاده، داریوش طلایی، کیهان کلهر و بسیاری دیگر از چهره‌‌های آشنای موسیقی ایران از تمام گرایش‌‌ها اشاره کرد. این درحالی‌ست که براساس روند ادامه‌دار امضاها به‌نظر می‌رسد هنوز بسیاری دیگر از موسیقیدانانِ سراسر کشور خواهانِ پیوستن به این جمع هستند و به همین دلیل، انتهای فهرست امضاکنندگان همچنان باز است تا در روزهای آتی، با پیوستن موافقانِ تازه، فهرست کامل‏تری از امضاکنندگان منتشر شود.

متن نامه به شرح زیر است:

شکایت خانه‌ی موسیقی از اعضایش بی‏‌احترامی آشکار به هنرمندان و هنر موسیقی ایران است

«جای آن است که خون موج زند در دل لعل»

جامعه‌ موسیقی ایران در روزهای اخیر، با بهت و حیرت، شاهد رویدادِ نامبارک و ناپسندی شده است که در طول تاریخ کشور، اگر بی‌‌سابقه نباشد، بی‌شک کم‌نظیر است.

در این رویداد تاریخی، مدیران خانه‌‌ موسیقی به جای پاسخگویی به شبهاتی که در خصوص عملکردشان مطرح شده است، به شکل غیرمستقیم، با توسل به تنظیم شکایت در محاکم قضایی به ‏خاطر انتقاداتی که از آنها شده است، آشکارا می‌کوشند اعضای این نهاد مدنی را تحت فشار بگذارند تا از پیگیری مطالبات قانونی خود منصرف شوند.

بدیهی‌‌ست مشارکت در تعیینِ سرنوشتِ تنها نهاد قانونی و صنفیِ موسیقی در کشور از حقوقِ اصلی و ابتداییِ موسیقیدانان است و به همین دلیل شکایت از هنرمندانِ منتقد اقدامی غیرمنطقی و مخرب است که تنها نتیجه‌ آن اثبات ناتوانی و ضعف هیات مدیره خانه‌ موسیقی در پاسخگوییِ منطقی و شفاف به پرسش‌‌های جامعه‌ موسیقی کشور و همچنین برخورد ناشایست با دیدگاه‌ منتقدان یا مخالفان است.

ما امضاکنندگان این بیانیه برخوردِ اخیر مدیران خانه‌‌ موسیقی را مصداق آشکار بی‌احترامی به هنر و هنرمندان کشور دانسته، ضمن پشتیبانی و حمایت از دوست هنرمند و استاد برجسته‌ دانشگاه، آقای دکتر ساسان فاطمی، با محکوم کردن چنین شکایاتی از هنرمندان موسیقی ایران، این اقدام مدیران خانه‌ موسیقی را نادیده گرفتن حقوقِ قانونی و شهروندی هنرمندان کشور دانسته، آن را لکه‌‌ای تاریک در عرصه‌ هنری کشور قلمداد می‌کنیم. همچنین از نهادهای قانونی و مسئول، و در رأس آنها وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، توقع داریم قاطعانه و به ‏نحوی مناسب با این اقدام، که به ‏قصد دلسرد کردن منتقدانی صورت گرفته است که اصلی‌ترین دغدغه‌شان داشتن یک نهاد مدنی سالم و پویا بوده است، برخورد کنند تا موجبات سلب اعتماد جامعه از مدیریت فرهنگی کشور فراهم نشود.

دسته بندی خبر روز , فرهنگ و هنر ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top