تاریخ انتشار: 6اسفند1394|11:30

| کد خبر: 108148

آزادی 125 زندانی جرائم غیرعمد در 11 ماهه امسال

وکیل ملت: فلاحتی مطلق از آزادی ۱۲۵ نفر نفراز زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های کهگیلویه و بویراحمد در 11 ماهه امسال خبرداد.

به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی وپایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد، علی عباس فلاحتی با اشاره به آزادی 125 زندانی جرائم غیرعمد در 11 ماهه امسال گفت: قریب به دو میلیارد تومان برای آزادی زندانیان آزاد شده از محل اعتبارات ستاد دیه کشور، منابع داخلی ستاد دیه استان ، کمکهای خیرین و معرفی به بانکهای عامل اختصاص یافته است.

مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد افزود: در بحث کاهش هدفمند جمعیت کیفری سیاست این نیست که همه مجرمین از زندان آزاد شوند یا هیچ کس را به زندان راه ندهیم. حقیقت این است که همه افراد و مجرمین، بزهکار درجه یک و خشن نیستند، افرادی که به واسطه جرائم غیر عمد و همچون دیه تصادفات، مهریه، نفقه، چک و جرائم مالی غیر کلاهبرداری به زندان می آیند ، سزاوار حبس و هم نشینی با مجرمین خطرناک نیستند ولذا برای آزادی این گونه افراد با کمک منابع ستاد دیه کشور واستان در تلاشیم تا زمینه آزادی برای این افراد فراهم گردد.

نائب ریس ستاد دیه استان کهگیلویه وبویراحمد فرهنگ سازی در خصوص بیمه اجباری ، نفقه ، مهریه و صدور چک را از عوامل کاهش آسیب خواند وافزود: نقش دستگاههای مختلف و خانواده ها در فرهنگ سازی برای ازدواج آسان همراه با مهریه های منطقی و فرهنگ استفاده از چک و بیمه خودرو ها میتواند از حبس و زندانی کردن افراد زیادی جلوگیری نماید و به دنبال آن از ناهنجاریها وآسیبهای درون زندان برای اینگونه افراد نیز ممانعت بعمل آورد.

وی با بیان اینکه جرائمی چون دیه تصادفات، مهریه، نفقه و چک غیر کلاهبرداری از جمله جرائم غیر عمدی محسوب می گردد که شخص در وقوع آن انگیزه مجرمانه نداشته است تصریح کرد: نگهداری این افراد هم برای آنان و هم برای خانواده هایشان تبعات بسیار نامطلوبی از ابعاد حیثیتی، اجتماعی و اقتصادی بدنبال خواهد داشت لذا معتقد به اصل تناسب مجازات با جرائم هستیم.

علی عباس فلاحتی مطلق عنوان کرد : در زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد حدود ۲۴۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد داریم که مبلغی بالغ بر ۱۸میلیارد تومان بدهکار هستند که برای آزادی اینگونه افراد از طریق منابع ستاددیه امکانپذیر نمی باشد لذا در آستانه سال نو از خیرین ، این حامیان همیشگی ستاد دیه در خواست می شود که برای آزادی اینگونه افراد و بازگشت به خانواده های خود همت گمارند.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top