تازه ترین نظر سنجی درباره انتخابات

وکیل ملت: طی یک نظرسنجی، ارزیابی ایرانی‌ها از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، رضایت از رئیس جمهور، کارایی و تمایل به گروه های سیاسی مختلف و معیارهای مردم برای انتخاب نمایندگان خودشان را مورد بررسی قرار داده است.

تاریخ انتشار: 6اسفند1394|23:19

تازه ترین نظر سنجی درباره انتخابات
| کد خبر: 108376

مطابق نتایج این نظرسنجی که طی روزهای 12 بهمن تا 1 اسفند 1394 انجام شده است، بیشتر از 70 درصد ایرانی ها گفته اند که در انتخابات مجلس و خبرگان آینده شرکت می کنند (75 درصد انتخابات مجلس و 73 درصد انتخابات خبرگان).

نسبت کسانی که به کارایی اصلاح طلبان برای حل مسائل و مشکلات کشور باور دارند 2 برابر اصول گرایان است (19 درصد به 9 درصد) و میزان رضایت از عملکرد رئیس جمهور به بیشترین مقدار خود طی 2 سال اخیر رسیده است (67 درصد). همچنین درصد کسانی که از عملکرد مجلس شورای اسلامی طی 4 سال اخیر اعلام رضایت کرده اند 28 درصد است.

میزان نارضایتی از عملکرد مجلس هم 43 درصد است.حدود یک چهارم ایرانی ها اعتقاد دارند که انتخابات مجلس آینده کاملا آزاد خواهد بود. طرفداران بررسی صلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان هم 2 درصد بیشتر از کسانی هستند که می گویند مردم باید خودشان تشخیص دهند به چه کسی رای می دهند (43 درصد به 41 درصد).بیشتر از 70 درصد ایرانی ها گفته اند که در انتخابات مجلس و خبرگان شرکت می کنند (75 درصد انتخابات مجلس و 73 درصد انتخابات خبرگان). با اینحال میزان آگاهی مردم از روز دقیق برگزاری انتخابات متفاوت است.

در حالی که حدود 69 درصد پاسخگویان به درستی زمان انتخابات را 7 اسفند (یا اسفند ماه) بیان کرده اند، تنها 46 درصد پاسخ گویان از زمان انتخابات خبرگان (که همزمان با انتخابات مجلس برگزار می شود)، آگاهی داشته اند.این گزارش توسط پارسینه منتشر شده است.

تابناک

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top